Staż zawodowy w Maladze (foto)

Od czytelników

Staż zawodowy w Maladze (foto)

26.09.2019
autor: CEZiU "Kopernik"
W ramach projektu Erasmus+ pt. „Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności” 16 uczniów CEZiU „Kopernik” uczestniczyło w stażu zagranicznym w Hiszpanii, w mieście Malaga.

Przez trzy tygodnie, od 2 do 20 września uczniowie technikum pojazdów samochodowych, logistycznego, spedycyjnego, elektrycznego, informatycznego oraz handlowego doskonalili swoje umiejętności zawodowe i zdobywali nowe doświadczenia w hiszpańskich firmach.
Tego typu praktyki to również doskonały czas na doskonalenie języka angielskiego i nauka nowego języka – hiszpańskiego podczas kursu językowego oraz codziennych rozmów. Staż zawodowy był niewątpliwie dla uczniów cennym doświadczeniem w różnych obszarach. Podczas wizyty monitorującej dyrektor CEZiU „Kopernik” Grażyna Kalinowska usłyszała same pozytywne opinie od pracodawców o stażystach. Doceniono przede wszystkim rzetelność, chęć do pracy i punktualność.
W czasie trzytygodniowego pobytu w Maladze młodzież miała możliwość zobaczyć bliżej wielokulturowość kraju i z tym związaną architekturę, zwyczaje Hiszpanów, czy skorzystać z pięknych plaż. Zobaczyli procesję z okazji święta patronki miasta, pokaz mody na ulicach starówki, podziwiali taniec narodowy flamenco. Odbyli wycieczki kulturoznawcze do Rondy, Sewilli, Nerji.
Atmosfera miejsca i klimat powodowały, że trudno było myśleć o powrocie. W ostatnich dniach pobytu miały miejsce liczne podziękowania dla biura Tribeka obsługującego staż, pracodawców i obsługi w miejscu zamieszkania. Na podsumowaniu stażu uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia stażu.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość