Zakład opiekuńczo-leczniczy AKACJA w Wyszkowie to wyjątkowe miejsce,
gdzie pacjenci otrzymują profesjonalną i serdeczną opiekę.

Zakład opiekuńczo-leczniczy AKACJA w Wyszkowie to wyjątkowe miejsce, gdzie pacjenci otrzymują profesjonalną i serdeczną opiekę.

Założycielka – Małgorzata Suchenek z wielkim zaangażowaniem dba o wysokie standardy świadczenia usług a cały zespół pielęgniarek i opiekunek tworzy przyjazną atmosferę.

Dziękuję za możliwość opieki nad moim mężem Henrykiem Ostasz.

Polecam to miejsce innym rodzinom.

Marianna Ostasz

Spotkanie poświęcone ewolucji człowieka z perspektywy neurofizjologa (FOTO)

Od czytelników

Spotkanie poświęcone ewolucji człowieka z perspektywy neurofizjologa (FOTO)

27.11.2024
autor: Biblioteka Miejska, fot. Łukasz Obrębski
22 listopada zagościł w wyszkowskiej bibliotece Ilia Balandiuk-Opaliński - neurofizjolog, specjalista z elektroencefalografii i elektromiografii, obecnie pracujący w poradni neurologicznej Gajda-Med w Pułtusku.
 
Doktor Balandiuk-Opaliński pochodzi z ukraińskiej Winnicy, tam też skończył studia medyczne i zdobywał doświadczenie zawodowe. Jego rodzina nie odcięła się od polskich korzeni, dziadek nosił nazwisko Opaliński. Poza zainteresowaniami zawodowymi i ściśle medycznymi, doktor Balandiuk-Opaliński interesuje się również historią, archeologią i etnografią. Te szczególne zainteresowanie przyczyniły się do napisania przez niego książki zatytułowanej „Ewolucja człowieka oczami neurofizjologia klinicznego”, wydanej w ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Poligraf.
„Książka ta – czytamy we wstępie - oferuje czytelnikom uzupełnienie aktualnej teorii ewolucji człowieka w odniesieniu do czasu, kiedy nasi przodkowie nie przekształcili się jeszcze w naczelne w nowoczesnym znaczeniu tego słowa. 
Pierwsze rozdziały poświęcone są wymarłym stworzeniom, z których wyewoluował człowiek i niektórym z obecnych potomków nieistniejących dziś zwierząt. Druga część zawiera wyjaśnienia oparte na aktualnej wiedzy naukowej, moich własnych obserwacjach jako neurologa i wnioskach wyciągniętych z przeprowadzonych przeze mnie badań neurofizjologicznych”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość