Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

29.01.2017
autor: ZSS Brańszczyk
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy Brańszczyk w Drużynowym Tenisie Stołowym w Porębie. Szkołę godnie reprezentowały dwie drużyny (w kategorii szkół gimnazjalnych) w składzie:
  1. Beniamin Mróz i Daniel Boguradzki, którzy ulegli tylko zawodnikom z gimnazjum w Porębie, zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal oraz dyplom
  2. Patryk Mróz i Dawid Stefański - otrzymali dyplom.
W dniach 23-24 stycznia odbył się XXII Feryjny Festiwal Szachowy pod patronatem Prezesa SM „Perspektywa” – Turniej B w Łomży. Zawody rozegrano w Szkole Podstawowej nr 9. Był to turniej kwalifikacyjny, w którym można było uzyskać kategorie szachowe. Każdy uczestnik rozegrał 9 partii.
ZSS w Brańszczyku reprezentowali Beniamin Mróz i Mateusz Masalski. Najlepszym zawodnikiem Festiwalu Szachowego okazał się uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Beniamin Mróz, który z wynikiem 8,5pkt/9 pkt. zdobył złoty medal, okazały puchar, dyplom, nagrodę pieniężną i uzyskał IV kategorię szachową. Mateusz Masalski otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Trenerem zawodników jest p. Marcin Hryszkiewicz.
Serdecznie gratulujemy wspaniałym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w szkole Leszczydole Starym (foto)

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w szkole Leszczydole Starym (foto)

Na przełomie listopada i grudnia obchodzony był w Polsce, tak jak w ponad 100 innych krajach, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach ŚTP szkoła w Leszczydole Starym wzięła udział w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma”, wzbogacając w ten sposób swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej. 
zobacz więcej
Wtedy też była niedziela (foto)

Wtedy też była niedziela (foto)

Trzecia niedziela Adwentu AD 2020 przypadła na dzień 13 grudnia. 39 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. Dla wielu młodych to już tylko wydarzenie z przeszłości, znane z opowieści. Internowanie, prześladowanie, lęk, niepewność o bliskich, aresztowania, godzina policyjna, ORMO, ZOMO, nazwy i pojęcia prawie nieznane dla młodzieży. Jednak w starszym pokoleniu, które doświadczyło komunistycznego terroru, wywołują ból i łzy. Osoby, które doświadczyły wprowadzonego przez WRON stanu wojennego, nie zgięły karku przed oprawcami, ale chciały ze słowami Bóg – Honor – Ojczyzna budować Polskę.
zobacz więcej
Wynagrodzenie wójta raz na kadencję?

Wynagrodzenie wójta raz na kadencję?

Wynagrodzenie wójta powinno być ustalane raz na całą kadencję, a jej obniżenie powinno mieć charakter wyjątkowy - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich, który wystąpił do resortu pracy o zmianę przepisów w tym zakresie.
zobacz więcej
Przyjaciele szkoły czytają dzieciom (foto)

Przyjaciele szkoły czytają dzieciom (foto)

28 listopada Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku odwiedził ks. kan. Paweł Stachecki, który przyszedł na spotkanie z przedszkolakami i uczniami kl. I-III. Ksiądz przeczytał zebranym opowiadanie o Aniołku spełniającym życzenia osób potrzebujących.
zobacz więcej