Śnieg, narty, Kościelisko i MY! (FOTO)

Od czytelników

Śnieg, narty, Kościelisko i MY! (FOTO)

17.03.2023
autor: ZSS w Brańszczyku
Program edukacyjno-terapeutyczny „Śnieg, narty, Kościelisko i MY! - część II” realizowała 25-osobowa grupa z ZSS w Brańszczyku.
 
Z błogosławieństwem księdza proboszcza, sióstr i pani dyrektor wyruszyliśmy w drogę do Wadowic. Tam z zaciekawieniem poznawaliśmy miejsce urodzenia i młodości oraz historię życia św. Jana Pawła II. Zwiedziliśmy parafię, do której należała rodzina Wojtyłów. Oczywiście znalazła się też chwila na słynną wadowicką kremówkę. Na wspólnej obiadokolacji w Witowie powitaliśmy instruktora nauki jazdy na nartach - Jerzego Młynarczyka z małżonką. Przypomnieliśmy zasady nauki jazdy na nartach oraz zachowania się na szlaku.
Każdy dzień rozpoczynaliśmy modlitwą za nas i za tych, którzy zostali w szkole i w domach. Piękne słoneczne przedpołudnia spędzaliśmy na nartach. Podzieleni na grupy, każdy z uczestników miał szansę kształcić wcześniej nabyte umiejętności, a także nabywać nowe. Jazda na nartach to wielka sztuka, niezwykłe jest to, że wszyscy uczestnicy starali się wykorzystać każdą chwilę na forsowanie swojego ciała właśnie w tej dziedzinie. Poddawali się wszystkim instrukcjom, których udzielał pan Jerzy. Jak się okazało, możemy dużo więcej niż nam się wydaje. Wspólny obiad to też możliwość wymiany swoich doświadczeń i spostrzeżeń, by następnego dnia były jeszcze lepsze efekty.
Popołudnia spędzaliśmy na poznawaniu i delektowaniu się krajobrazem Tatr. Piękna pogoda sprzyjała spacerom. Wyszliśmy na szlak w Dolinę Lejową. Wzięliśmy udział we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem. Wysyłaliśmy także pocztówki do najbliższych, nie zapominając o pamiątkach dla nich;) Były też zimowe zabawy za świeżym powietrzu. Dzięki pozyskanym funduszom, na młodzież czekały takie niespodzianki jak: Snowlandia - śniegowy labirynt z wieżą widokową oraz ogromne igloo z postaciami z bajek, a także pyszny deser w jednej z restauracji na Krupówkach.
Wieczorami spotykaliśmy się na podsumowanie dnia, utrwalenie wiadomości i naukę piosenki „Jak dobrze nam zdobywać góry”. Jeden z wieczorów został specjalnie dedykowany uczniom przez opiekunów, którzy przygotowali przedstawienie inspirowane wierszem Juliana Tuwima. Natomiast uczniowie zaprosili nauczycieli do wspólnej gry w planszówki. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.
Ostatni wieczór to podsumowanie wyjazdu. Uczestnicy zaprosili instruktora z małżonką, właścicieli zajazdu, w którym mieszkaliśmy oraz obecnych rodziców do wysłuchania piosenki. Opiekunowie wręczyli podziękowania dla pana Jerzego Młynarczyka od Starosty Powiatu Wyszkowskiego za 10 lat charytatywnej współpracy, pełnej osobistego zaangażowania w rozwój i edukację uczniów ZSS w Brańszczyku. Podziękowania skierowaliśmy także do pana Pawła Wicińskiego - kierowcy, który jest nie tylko naszym kierowcą, ale także oddanym opiekunem, na którego zawsze możemy liczyć.
Podobnie rodzice: Edyta Struniawska i Arkadiusz Pych, którzy nie tylko dbali o swoje dzieci, ale wspierali także innych uczestników. W dzień powrotu zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, dzięki naszemu Stowarzyszeniu „Dla jednego uśmiechu”.
Nad realizacją programu czuwał wspaniały zespół: Katarzyna Jermacz, Justyna Pułaska, Julia Rudnik, Marzena Sokołowska i Marek Zdziarstek.
W sposób szczególny dziękujemy sponsorom, którzy zechcieli wesprzeć realizację naszego programu: Siostry Rodziny Maryi, Proboszcz Parafii Brańszczyk, Zenia i Zbyszek Garbarczykowie, Marta Kruk.
Podziękowania kierujemy także do Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, który przekazał środki na autokar.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość