Śnieg, narty, Kościelisko i MY! (FOTO)

Od czytelników

Śnieg, narty, Kościelisko i MY! (FOTO)

17.03.2023
autor: ZSS w Brańszczyku
Program edukacyjno-terapeutyczny „Śnieg, narty, Kościelisko i MY! - część II” realizowała 25-osobowa grupa z ZSS w Brańszczyku.
 
Z błogosławieństwem księdza proboszcza, sióstr i pani dyrektor wyruszyliśmy w drogę do Wadowic. Tam z zaciekawieniem poznawaliśmy miejsce urodzenia i młodości oraz historię życia św. Jana Pawła II. Zwiedziliśmy parafię, do której należała rodzina Wojtyłów. Oczywiście znalazła się też chwila na słynną wadowicką kremówkę. Na wspólnej obiadokolacji w Witowie powitaliśmy instruktora nauki jazdy na nartach - Jerzego Młynarczyka z małżonką. Przypomnieliśmy zasady nauki jazdy na nartach oraz zachowania się na szlaku.
Każdy dzień rozpoczynaliśmy modlitwą za nas i za tych, którzy zostali w szkole i w domach. Piękne słoneczne przedpołudnia spędzaliśmy na nartach. Podzieleni na grupy, każdy z uczestników miał szansę kształcić wcześniej nabyte umiejętności, a także nabywać nowe. Jazda na nartach to wielka sztuka, niezwykłe jest to, że wszyscy uczestnicy starali się wykorzystać każdą chwilę na forsowanie swojego ciała właśnie w tej dziedzinie. Poddawali się wszystkim instrukcjom, których udzielał pan Jerzy. Jak się okazało, możemy dużo więcej niż nam się wydaje. Wspólny obiad to też możliwość wymiany swoich doświadczeń i spostrzeżeń, by następnego dnia były jeszcze lepsze efekty.
Popołudnia spędzaliśmy na poznawaniu i delektowaniu się krajobrazem Tatr. Piękna pogoda sprzyjała spacerom. Wyszliśmy na szlak w Dolinę Lejową. Wzięliśmy udział we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem. Wysyłaliśmy także pocztówki do najbliższych, nie zapominając o pamiątkach dla nich;) Były też zimowe zabawy za świeżym powietrzu. Dzięki pozyskanym funduszom, na młodzież czekały takie niespodzianki jak: Snowlandia - śniegowy labirynt z wieżą widokową oraz ogromne igloo z postaciami z bajek, a także pyszny deser w jednej z restauracji na Krupówkach.
Wieczorami spotykaliśmy się na podsumowanie dnia, utrwalenie wiadomości i naukę piosenki „Jak dobrze nam zdobywać góry”. Jeden z wieczorów został specjalnie dedykowany uczniom przez opiekunów, którzy przygotowali przedstawienie inspirowane wierszem Juliana Tuwima. Natomiast uczniowie zaprosili nauczycieli do wspólnej gry w planszówki. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.
Ostatni wieczór to podsumowanie wyjazdu. Uczestnicy zaprosili instruktora z małżonką, właścicieli zajazdu, w którym mieszkaliśmy oraz obecnych rodziców do wysłuchania piosenki. Opiekunowie wręczyli podziękowania dla pana Jerzego Młynarczyka od Starosty Powiatu Wyszkowskiego za 10 lat charytatywnej współpracy, pełnej osobistego zaangażowania w rozwój i edukację uczniów ZSS w Brańszczyku. Podziękowania skierowaliśmy także do pana Pawła Wicińskiego - kierowcy, który jest nie tylko naszym kierowcą, ale także oddanym opiekunem, na którego zawsze możemy liczyć.
Podobnie rodzice: Edyta Struniawska i Arkadiusz Pych, którzy nie tylko dbali o swoje dzieci, ale wspierali także innych uczestników. W dzień powrotu zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, dzięki naszemu Stowarzyszeniu „Dla jednego uśmiechu”.
Nad realizacją programu czuwał wspaniały zespół: Katarzyna Jermacz, Justyna Pułaska, Julia Rudnik, Marzena Sokołowska i Marek Zdziarstek.
W sposób szczególny dziękujemy sponsorom, którzy zechcieli wesprzeć realizację naszego programu: Siostry Rodziny Maryi, Proboszcz Parafii Brańszczyk, Zenia i Zbyszek Garbarczykowie, Marta Kruk.
Podziękowania kierujemy także do Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, który przekazał środki na autokar.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom
Zitcom