Smacznie, zdrowo i zimowo (foto)

Od czytelników

Smacznie, zdrowo i zimowo (foto)

07.02.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
Jedni podczas wspólnego przygotowywania posiłków, inni podczas zimowych zabaw na śniegu - tak integrują się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku. 
 
Smacznie i zdrowo w ZSS w Brańszczyku 
Karnawał to dla uczniów z klasy VIIIc i VIb w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku czas własnoręcznego robienia pączków. W ramach zajęć kulinarnych wykonali pyszne wypieki,  
a piękny zapach z pracowni gospodarstwa domowego rozchodził się po całej szkole. Uczniowie zjedli pączki z ogromnym apetytem. 
Ponadto, realizując innowację pedagogiczną „Ścieżka zdrowia”, uczniowie z klasy IIIb i VIIIc uczą się, jak zdrowo przygotowywać posiłki. Samodzielnie przygotowali frytki z ziemniaków i upiekli je we frytkownicy beztłuszczowej. Przygotowali także sok ze świeżych warzyw i owoców. Każdy uczeń miał możliwość obsłużenia wyciskarki wolnoobrotowej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że przygotowane frytki i sok były bardzo smaczne oraz zdrowe. 
 
Z kopyta kulig rwie... 
Najstarsi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku skorzystali z uroków zimy w okolicy Długosiodła. Kulig, ognisko i wzajemne towarzystwo to bardzo dobry pomysł na integrację klasy. Młodzież sprawdziła w praktyce, czego nauczyła się w szkole o bezpiecznym spędzeniu czasu w zimowej aurze. Miło, gdy uczestnicy potrafią dbać o siebie i o tych, którzy są obok. Za ten czas, cudowną atmosferę i zaangażowanie w zorganizowanie kuligu podziękowania należą się rodzicom Darii. Wspaniale spędzony czas w miłym towarzystwie na długo pozostanie w pamięci uczestników. 
Także uczniowie z klasy VIIa i VIIIa wraz z opiekunami skorzystali z uroków zimowej aury i wybrali się na śnieżne spotkanie do pobliskiej miejscowości Trzcianka. Po przyjeździe na miejsce dzieci świetnie się bawiły, mogąc rzucać się śnieżkami z miękkiego, puszystego śniegu, lepić bałwana i korzystać z przejażdżek na sankach. Po tak wielu aktywnościach nadszedł czas na odpoczynek i ciepły posiłek. Przy żarze płonącego ogniska dzieci piekły kiełbaski i kolorowe pianki, które spożywały z wielkim apetytem. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i jeszcze długo dzielili się swoimi przeżyciami.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość