Słodkie spotkanie seniorów (FOTO)

Od czytelników

Słodkie spotkanie seniorów (FOTO)

28.09.2021
autor: Elżbieta Szczuka (opr.), fot. organizatorzy
Bardzo sympatyczne spotkanie seniorów z sołectwa Kamieńczyk odbyło się w sobotę 25 września. Zorganizowały je Stowarzyszenie Akademia Wolnego Czasu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kamieńczyku. Gośćmi seniorów byli burmistrz Grzegorz Nowosielski i sołtys Adam Bodzan. To trzecie takie, po rocznej pandemicznej przerwie, spotkanie kamieńczykowskich seniorów.
 
Spotkanie, w którym uczestniczyło ok. 60 osób, odbyło się w remizie OSP w Kamieńczyku. Jego inicjatorkami były panie Zofia Jaszczuk (przewodnicząca Stowarzyszenia) i Irena Kalisz (przewodnicząca KGW). Panie z KGW i AWC dwoiły się i troiły, aby wszystkich ugościć - ugotowały żurek, upiekły ciasto, donosiły kawę i herbatę. W słodycze zaopatrzyła też seniorów Jadwiga Godlewska - przedstawicielka Wedla (każdy otrzymał na wychodne torbę ze słodkościami). O dekorację sali zadbała Magdalena Kozłowska.
Jak wiadomo, seniorzy lubią taniec i śpiew. O muzykę do śpiewu i tańca zadbał akordeonista i didżej pan Wiesław. Atrakcją był też występ Katarzyny Słowikowskiej-Zakrzewskiej, nie tylko utalentowanej malarki, ale i wokalistki. 
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i uznali, że za rok również muszą się spotkać w szerszym gronie.
Sponsorami tej miłej uroczystości byli: Wspólnota Gruntowa w Kamieńczyku, Zakład Mięsny „Kamieńczyk”, Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńczyku, Urząd Miejski w Wyszkowie i spółka Lotte Wedel (dawniej E. Wedel).
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Załoga tratwy Pielgrzym znowu wyrusza na szlak

Załoga tratwy Pielgrzym znowu wyrusza na szlak

Załoga tratwy Pielgrzym już po raz czwarty wyrusza na szlak, aby sławić dorobek Świętego Jana Pawła II. Tegoroczna ekspedycja będzie miała inny charakter. Organizatorzy zapraszają do wspólnego spływu kajakarzy.
zobacz więcej
Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

W Częstochowie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca Pielgrzymkę Marszałka Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę po zwycięstwie nad bolszewikami. Wydarzenie to miało miejsce podczas drugiej Pielgrzymki członków Związku Piłsudczyków RP do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 członków związku. W uroczystościach uczestniczył Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie na czele z prezesem Konradem Wróblem i  sztandarem związku.  Gościem honorowym tego niecodziennego pielgrzymowania był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Prosimy o staranne wypełnianie wniosków o tarczę

Prosimy o staranne wypełnianie wniosków o tarczę

Brak podpisu pod oświadczeniem, błędny numer rachunku, wpisywanie zamiast wynagrodzenia stawki godzinowej - m.in. takie błędy popełniają przedsiębiorcy, którzy wnioskują o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. ZUS apeluje, aby przed wysłaniem dokumentów dokładnie sprawdzić zawarte tam informacje.
zobacz więcej
To zawsze będzie moja parafia (foto)

To zawsze będzie moja parafia (foto)

Po 7 latach posługi kapłańskiej z parafii św. Wojciecha odchodzi ks. Grzegorz Dębek. W niedzielę 18 sierpnia wierni dziękowali mu zaangażowanie i pracę na rzecz niepełnosprawnych i młodzieży.
zobacz więcej