Śladem naszych publikacji: Źle zajmowali się miejską zielenią

Od czytelników

Śladem naszych publikacji: Źle zajmowali się miejską zielenią

14.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina wypowiedziała umowę firmie, która w tym roku zajmowała się utrzymaniem zieleni w mieście. Jednocześnie został ogłoszony przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę.
Trzy tygodnie temu informowaliśmy o wpadce, jaką firma Progress Macieja Borowieckiego z Sulejówka zaliczyła, przez pomyłkę przycinając kwitnące hortensje wzdłuż ul. Sowińskiego (od Pułtuskiej do Prostej). Nasi czytelnicy byli oburzeni, a urzędnicy mocno zdziwieni, bo takiego zabiegu firmie nie zlecali. To zresztą nie była jedyna wpadka wykonawcy. Wiele do życzenia pozostawiała m.in. jakość i terminowość utrzymania w mieście trawników.
Koniec końców gmina wypowiedziała nierzetelnemu wykonawcy umowę, naliczając jednocześnie kary za niewywiązywanie się z umowy, która za cały rok opiewała na 251.775 zł. 
Przetarg, mający wyłonić nową firmę, która do końca roku będzie zajmowała się miejską zielenią, został już ogłoszony. Do czasu rozstrzygnięcia postępowania zielenią zajmuje się firma Grzegorza Jeża z Somianki, zadanie to wykonywała dla gminy w ubiegłym roku.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość