Skarbowy przyjazny przedsiębiorcom

Od czytelników

Skarbowy przyjazny przedsiębiorcom

22.02.2021
autor: www.bcc.org.pl
Wyszkowski Urząd Skarbowy znalazł się wśród 64 urzędów wyróżnionych przez Business Centre Club.
 
Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy, organizowany przy współudziale Ministerstwa Finansów, odbył się po raz 18. Jego celem jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.
– W ciągu tych 18 lat uhonorowaliśmy setki urzędników. Uhonorowaliśmy ich za życzliwość, za to, że wyciągają ręce do przedsiębiorców, dążą do tego, by US stał się prokonsumencki. Dziękuję laureatom za waszą życzliwość, zrozumienie, odrzucenie stereotypów, że jesteśmy przeciwnikami – mówił Marek Goliszewski. Prezes BCC podziękował także ministrowi finansów Tadeuszowi Kościńskiemu i jego resortowi, minister Magdalenie Rzeczkowskiej i jej zespołowi oraz koordynatorom konkursu ze strony BCC.
Inicjatywa zorganizowania konkursu powstała 18 lat temu. Porozumienie w tej sprawie podpisano 28 lutego 2002 r. między Ministerstwem Finansów oraz Business Centre Club. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa ankieta konkursowa została przeprowadzona w sposób elektroniczny, co umożliwiło zadanie większej liczby pytań i przeprowadzenie szerszego badania.
Respondentom zadano szereg pytań dotyczących różnych aspektów kontaktu z urzędami skarbowymi, m.in. dostępnej infrastruktury, poziomu obsługi, częstotliwości kontaktów czy języka, jakim urzędnicy porozumiewają się z kontaktującymi się z nimi osobami. Odpowiedzi na te pytania zostały podzielone na bloki tematyczne, pozwalające na przeanalizowanie wielu elementów składających się na wizerunek urzędów skarbowych i budowanych przez nich relacji z perspektywy przedsiębiorcy.
W tegorocznej edycji tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy” otrzymały 64 urzędy. Najwięcej urzędów zostało nagrodzonych w województwach: śląskim – 9, mazowieckim – 7 (w tym Urząd Skarbowy w Wyszkowie), kujawsko-pomorskim – 6 oraz zachodniopomorskim – 6.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość