Samoobsługowy alkomat

Od czytelników

Samoobsługowy alkomat

05.02.2021
autor: kom. Damian Wroczyński
… został zamontowany w holu wyszkowskiej komendy policji przy ul. Kościuszki 13. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę.
 
Dzięki nowoczesnemu alkomatowi każda osoba w szybki i wygodny sposób samodzielnie będzie mogła zbadać swoją trzeźwość. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Urządzenie wyposażone jest w jednorazowe słomki, które będą dostępne u dyżurnego wyszkowskiej komendy. Po ułamku sekundy od ,,dmuchnięcia” w urządzenie na wyświetlaczu pojawi się dokładny wynik badania.
Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożywaniu alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona jego dawka. Dlatego zachęcamy do korzystania z nowego urządzenia, aby mieć 100% pewności, że możemy bezpiecznie prowadzić pojazd. Dzięki takiej odpowiedzialnej postawie ,,my”, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni.
O konieczności takiej inicjatywy świadczy fakt, że już w pierwszych godzinach po zamontowaniu ,,alkomatu” korzystali z niego odpowiedzialni kierowcy.
Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą często uzyskanego z wielkim trudem prawa jazdy. To nie tylko odpowiedzialność karna ale i moralna na całe życie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość