#sadziMY (FOTO)

Od czytelników

#sadziMY (FOTO)

20.10.2021
autor: Edyta Drzymała
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym dołączyła do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.
 
Patronatem objęły ją Lasy Państwowe i Ministerstwo Środowiska. W ramach akcji należało posadzić na swoim terenie drzewka. Szkoła otrzymała sadzonki od Nadleśnictwa Wyszków w Leszczydole-Nowinach. Przedszkolaki, uczniowie z młodszych i starszych klas wraz z panią dyrektor oraz wychowawcami ochoczo zabrali się do ich wkopywania na terenie boiska. W przyszłości wyrosną z nich potężne sosny, zapewniając społeczności szkolnej czyste powietrze i stanowiąc siedlisko dla wielu organizmów. Oprócz sadzonek Nadleśnictwo podarowało dzieciom także prezenty, wśród których znalazły się m.in. kolorowanki. 
Szkoła przystąpiła również do akcji Książka za drzewo, stworzonej przez członków Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej, którzy od kilkunastu lat aktywnie zajmują się propagowaniem postaw proekologicznych. W tym roku połączono tematykę promocji czytelnictwa z bardzo ważnym działaniem, jakim jest sadzenie drzew. Za każdą wkopaną na terenie boiska sosenkę społeczność szkoły otrzymała książkę, która pochodziła głównie z prowadzonych w całej Polsce zbiórek. Otrzymane publikacje poszerzą księgozbiór szkolnej biblioteki i przyczynią się do promocji czytelnictwa. Posadzone drzewka można zaś zobaczyć dzięki działającej na stronie „interaktywnej mapie Polski”. 
Szkoła dziękuje za współpracę Nadleśnictwu Wyszków oraz Fundacji Ekologicznej Arka.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość