Rozwój talentów i wzmacnianie kompetencji liderskich wśród młodzieży (FOTO)

Od czytelników

Rozwój talentów i wzmacnianie kompetencji liderskich wśród młodzieży (FOTO)

28.10.2022
autor:
W I Liceum Ogólnokształcącym rozpoczął się cykl warsztatów w ramach projektu „Rozwój talentów i wzmacnianie kompetencji liderskich wśród młodzieży”. Projekt zakłada z jednej strony wzmocnienie kompetencji miękkich, a z drugiej wiedzy i umiejętności z obszaru przedsiębiorczości wśród młodzieży naszej szkoły.
 
Młodzież będzie współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami (niebawem przedstawimy firmy, które zgodziły się podjąć współpracę) i rozwiązywać realne wyzwania związane z prowadzeniem biznesów.
Pierwsze warsztaty przebiegły pod hasłem „komunikacja”. Uczyliśmy się, czym jest komunikacja, jakie są jej zasady i jak powinna wyglądać, aby była efektywna i oparta o zasady win-win. Zrobiliśmy także wstęp do zasad pracy zespołowej i wyznaczania celów projektowych.
Było ciekawie i inspirująco. Wszyscy jesteśmy podekscytowani i czekamy na rozwój wydarzeń.
Dziękujemy młodzieży za obecność i zaangażowanie.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Absolwenci i Przyjaciele „Norwida”, dzięki wsparciu Fundacji Empiria i Wiedza w ramach programu „Inwestor Ja”.
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

25 sierpnia 20 uczniów CEZiU „Kopernik” zakończyło czterotygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ „Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy”. Stażyści z technikum logistycznego, spedycyjnego, handlowego, informatycznego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych w trakcie praktyki zawodowej w Granadzie doskonalili umiejętności zawodowe, uczyli się języka hiszpańskiego i poznawali kulturę hiszpańską. 
zobacz więcej
Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

W najkrótszy dzień 2017 roku, 21 grudnia,  na wigilijnym spotkaniu zgromadziła się cała społeczność  Świetlicy „Słoneczna” - dzieci, wychowawcy pod kuratelą pani kierownik Jadwigi Kamienieckiej oraz rodzice.
zobacz więcej
W rodzinnym mieście Krzysztofa Klenczona (FOTO)

W rodzinnym mieście Krzysztofa Klenczona (FOTO)

Uczniowie klasy VIIIc i VIb z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku 8 czerwca gościli w jednym z najstarszych polskich miast – w Pułtusku, rodzinnym mieście słynnego polskiego kompozytora i wokalisty Krzysztofa Klenczona.
zobacz więcej
Mistrzowie warcabów (FOTO)

Mistrzowie warcabów (FOTO)

Warcaby to bardzo popularna gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. W dniach 8-10 czerwca w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym odbył się Turniej Warcabowy, który przygotowały nauczycielki D. Kulesza i R. Wróbel.
zobacz więcej