Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

Od czytelników

Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

05.06.2018
autor: Beata Sierzan
1 czerwca minął rok realizowania w Zespole Szkół w Długosiodle projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”. Bierze w nim dział 7 uczniów i 3 uczennice z I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia. 
Celem głównym projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych i właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy. 
W ramach projektu odbyły się: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki z wykorzystaniem ICT w nowej pracowni matematycznej (wyposażonej w ramach projektu) oraz z języka niemieckiego, warsztaty „Radzenie sobie ze stresem – trening kreatywności” rozwijające umiejętności niezbędne na rynku pracy oraz warsztaty  „Otwartość na innowacje – Eksperyment w procesie uczenia się, film, gra edukacyjna”. Nauczyciele uczestniczyli w 6-godzinnych warsztatach „Nauczanie metodą eksperymentu”. Jeden z nauczycieli studia podyplomowe 3-semestralne na kierunku geografia dla nauczycieli na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy projektu w październiku zwiedzili Centrum Pieniądza im Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. 
W ankietach, przeprowadzonych w ramach ewaluacji, uczniowie bardzo pozytywnie wypowiedzieli się na temat projektu, testy końcowe wykazały przyrost wiedzy i kompetencji kluczowych, a tym samym cel projektu został osiągnięty.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nauczyciele ze "Skłodowskiej" w Wielkiej Brytanii

Nauczyciele ze "Skłodowskiej" w Wielkiej Brytanii

W ramach projektu Erasmus+ Mobility Project for School Education Staff – English Language Course Programme dwie nauczycielki języka polskiego Karina Gnatkowska i Marzanna Siemienowska doskonaliły w Plymouth umiejętność posługiwania się językiem angielskim. 
zobacz więcej
Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Wydarzenie takie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miało miejsce w piątek 20 października. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Rodziny oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, WKU w Wyszkowie, a także licznie przybyli rodzice i cała społeczność szkolna.
zobacz więcej
Kolejne wakacje po harcersku za nami! (foto)

Kolejne wakacje po harcersku za nami! (foto)

Jak co roku w lipcu zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków wyruszyli w kierunku mazurskich lasów, by spędzić dwa tygodnie nad brzegiem jeziora Sasek Wielki. Było wszystko, czego potrzeba do udanych wakacji: pogoda w sam raz, dobre towarzystwo, ulubiona lokalizacja z daleka od cywilizacji, pyszne jedzenie i ciekawe zajęcia zajmujące czas od rana do nocy; czego chcieć więcej?
zobacz więcej
Dzień Biały w Przedszkolu nr 9

Dzień Biały w Przedszkolu nr 9

W Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie bawiliśmy się z kolorem białym.
zobacz więcej