"Raduje się serce..." (foto)

Od czytelników

"Raduje się serce..." (foto)

15.12.2017
autor: Oprac. E. Choromańska
W III Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej ,,Raduje się serce” uczennice Szkoły Podstawowej nr 5  w Wyszkowie wyśpiewały II miejsce.
Szkołę reprezentowały Maria Kaniewska (wokal), Oliwia Kwapisz (wokal i cajon) i Karolina Wronkowska (wokal i trąbka). D konkursu przygotowała je nauczycielka muzyki Elżbieta Choromańska.
Podczas dwóch dni przesłuchań jurorzy: Izabela Nowak-Piłka,  dyrektor LXXVI LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Katarzyna Sołtys, dyrektor Domu Kultury Praga, aktorka, Waldemar Dubieniecki, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Warszawie, Lidia Kalicińska, organizatorka konkursu, nauczycielka LO,  oceniali wykonawców z ponad 30 szkół. Podkreślali bardzo wysoki poziom artystyczny młodych wykonawców.
Podczas koncertu laureatów dziewczęta jako jedyne zostały zapowiedziane: ,,Echo dawnej piosenki” w nowatorskim opracowaniu wokalno-instrumentalnym opiekuna Elżbiety Choromańskiej.
Patronat nad koncertem finałowym objął Instytut Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Północ. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym. Dziękujemy za przepiękny śpiew i grę na instrumentach. Dziewczęta otrzymały zaproszenie na koncerty w Domu Kultury Praga oraz pochwały od Dyrektorów – członków jury.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolonie zaprzyjaźnionych parafii (foto)

Kolonie zaprzyjaźnionych parafii (foto)

Dwie zaprzyjaźnione parafie, Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie oraz parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, zorganizowały wypoczynek integracyjny dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin z obu miast. Kolonie te odbyły się w Murzasichlu w dniach 20-27 lipca pod kierownictwem księży Karola Skrodzkiego i Mateusza Cymka. W wyjeździe uczestniczyło w sumie 106 osób. Czas wypełniały liczne atrakcje: od górskich wędrówek po wspólne gry i zabawy integracyjne.
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Klasy V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięły udział w nagraniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Program szedł na żywo 9 grudnia i był częściowo nagrywany na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lodowisko to jeden z punktów programu wycieczki do Warszawy, którą zorganizowały wychowawczynie klas: T. Przygoda, A. Skawska i A. Suchta z okazji mikołajek. Było też kino, muzeum i wizyta u króla Stasia. 
zobacz więcej
Uczniowie wykazują się solidarnością

Uczniowie wykazują się solidarnością

W czasie 29. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wolontariusze z CEZiU „KoperniK” 31 stycznia od samego rana zbierali na ulicach Wyszkowa pieniądze do puszek.
zobacz więcej
Praca w Opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Legalnie? Czy na Czarno?

Praca w Opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Legalnie? Czy na Czarno?

Praca w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech to coraz częściej wybierany zawód. Trudna sytuacja finansowa, długi czy też szybki zastrzyk gotówki zachęca panie do podjęcia pracy na terenie Niemiec. Praca Opiekunki to zawód wymagający doświadczenia, umiejętności, ale także odpowiednich cech charakteru.
zobacz więcej