Przyszłość w Szkole Podstawowej nr 2

Od czytelników

Przyszłość w Szkole Podstawowej nr 2

08.02.2023
autor: Szkoła Podstawowa nr 2
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Z takiego wsparcia skorzystała Szkoła Podstawowa nr 2.
 
Szkoła uzupełniła swoje zasoby poprzez zakup nowoczesnego sprzętu technicznego, m. in.: drukarki 3D z akcesoriami, stacji lutowniczej, mikrokontrolera z czujnikami i akcesoriami, aparatu fotograficznego, mikroportu z akcesoriami, dyktafonu, kamery przenośnej, narzędzi i pomocy do lekcji techniki, zestawu nagłośnieniowego oraz Gogli Wirtualnej Rzeczywistości wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie. 
To właśnie wykorzystanie gogli VR umożliwiło uczniom klasy 8c odwiedzenie podczas lekcji religii kilku miejsc w Europie i Ameryce Południowej, aby zapoznać się z zabytkami sakralnymi. Odwiedzili m.in. Katedrę Notre-Dame w Paryżu, Bazylikę św. Piotra na Watykanie, Bazylikę Sagrada Familia w Barcelonie, Katedrę Najświętszej Maryi Panny z Aparecidy w Brazylii oraz Rosyjską Katedrę w Moskwie. Wycieczkę zorganizowała p. Estera Godleś.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

W dniach 21-22 marca 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne warsztaty wielkanocne. Celem, jaki przyświecał warsztatom było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz umiejętności pracy w grupie. Warsztaty były formą szkolnych rekolekcji wielkopostnych integrujących środowisko i kształtujących postawę szacunku do polskich tradycji i obrzędów.
zobacz więcej
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej
Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową. 
zobacz więcej
Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect zachęca do skorzystania z zestawów przygotowanych przez zespół Future Perfect. Zestawy są oparte na wymaganiach leksykalnych egzaminu maturalnego, ale także nauczyciele szkół podstawowych znajdą wśród nich wiele cennych materiałów.
zobacz więcej