Przyszłość w Szkole Podstawowej nr 2

Od czytelników

Przyszłość w Szkole Podstawowej nr 2

08.02.2023
autor: Szkoła Podstawowa nr 2
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Z takiego wsparcia skorzystała Szkoła Podstawowa nr 2.
 
Szkoła uzupełniła swoje zasoby poprzez zakup nowoczesnego sprzętu technicznego, m. in.: drukarki 3D z akcesoriami, stacji lutowniczej, mikrokontrolera z czujnikami i akcesoriami, aparatu fotograficznego, mikroportu z akcesoriami, dyktafonu, kamery przenośnej, narzędzi i pomocy do lekcji techniki, zestawu nagłośnieniowego oraz Gogli Wirtualnej Rzeczywistości wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie. 
To właśnie wykorzystanie gogli VR umożliwiło uczniom klasy 8c odwiedzenie podczas lekcji religii kilku miejsc w Europie i Ameryce Południowej, aby zapoznać się z zabytkami sakralnymi. Odwiedzili m.in. Katedrę Notre-Dame w Paryżu, Bazylikę św. Piotra na Watykanie, Bazylikę Sagrada Familia w Barcelonie, Katedrę Najświętszej Maryi Panny z Aparecidy w Brazylii oraz Rosyjską Katedrę w Moskwie. Wycieczkę zorganizowała p. Estera Godleś.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość