Przysłowia mądrością narodu (foto)

Od czytelników

Przysłowia mądrością narodu (foto)

17.02.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku 11 lutego odbył się konkurs: „Przysłowia mądrością narodu” z TIK.
 
Celem konkursu było szerzenie wiedzy o polskich przysłowiach, sprawdzenie znajomości polskich przysłów, zachęcenie do wzbogacenia swojej wiedzy o przysłowiach, uświadomienie uczniom, że przysłowia są elementem kultury narodu i skarbnicą wiedzy oraz motywowanie do samokształcenia (czytanie księgi polskich przysłów).
Ze względu na sanitarne obostrzenia konkurs odbył się w kilku grupach. Pomimo utrudnień, wzięło w nim udział 20 uczniów z klas: IIa, IIb, IVb, IV-VIa, VIb, VII-VIIIa, VIIIc, IPP oraz IIIPP.
Każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą z zakresu znajomości polskich przysłów i powiedzeń, prawidłowo odpowiedzieć na pytania multimedialnego quizu oraz rozwiązać test z zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Oczywiście zadania były dostosowane do możliwości i umiejętności poszczególnych uczniów.
Uczestnicy konkursu spisali się na przysłowiowy medal - byli świetnie przygotowani i poradzili sobie znakomicie z zadaniami konkursowymi, dlatego też wszyscy uzyskali wyróżnienia i otrzymali nagrody rzeczowe.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy!
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość