Przedszkolne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (FOTO)

Od czytelników

Przedszkolne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (FOTO)

15.11.2022
autor: Przedszkole nr 9
11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
 
W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując polskie tradycje, 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. Podczas występów dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dzieci z panią dyrektor wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka”. Dumnie odśpiewały też hymn Polski, przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Dziękujemy bardzo gościom z Dziennego Domu Pobytu „Senior” w Wyszkowie za przyjęcie naszego zaproszenia i wspólne świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZUS: Więcej osób i firm skorzysta z tarczy

ZUS: Więcej osób i firm skorzysta z tarczy

Bez progu przychodu przy postojowym dla samozatrudnionych, możliwość ponownej wypłaty tego świadczenia oraz zwolnienie z 50 proc. składek dla firm zgłaszających od 10 do 49 osób – to najważniejsze zmiany wprowadzone w tzw. tarczy antykryzysowej.
zobacz więcej
Brytyjski eksperyment z palaczami

Brytyjski eksperyment z palaczami

Wielka Brytania jest jednym z krajów uznających oficjalnie e-papierosy za mniej szkodliwe od papierosów tradycyjnych. W ramach próby, która ma się rozpocząć jesienią, palący pacjenci bez względu na to, z jakiego powodu trafili na SOR, otrzymają urządzenie oraz mający wystarczyć na tydzień zapas płynu do e-papierosów.
zobacz więcej
W Norwidzie o USA po angielsku (FOTO)

W Norwidzie o USA po angielsku (FOTO)

Na swoich absolwentów wyszkowskie I Liceum Ogólnokształcącego zawsze może liczyć. Dzięki Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, w Norwidzie zrealizowano bardzo ciekawą inicjatywę. Już w marcu 2020 roku rozpoczęły się działania w ramach projektu „Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych”, na który stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie od Fundacji PZU w wysokości 6.500 zł.  Finał online odbył się 22 marca 2021 roku.
zobacz więcej
Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach złożyły uroczyste ślubowanie i stały się uczniami tej szkoły. Świadkami uroczystości byli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a przede wszystkim cała społeczność uczniowska.
zobacz więcej