Przedszkole nr 9 obchodziło Europejski Tydzień Sportu (FOTO)

Od czytelników

Przedszkole nr 9 obchodziło Europejski Tydzień Sportu (FOTO)

06.10.2023
autor: Przedszkole nr 9
Przedszkole nr 9 wzięło udział w projekcie promującym sport i aktywność fizyczną w Europejskim Tygodniu Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) zachęciła nie tylko przedszkolaków do aktywnego trybu życia, ale także uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rybnie.
 
W naszym przedszkolu od 25 do 29 września zrealizowaliśmy działania związane z inicjatywą #BeActive.
Poniedziałek – „Gool”. Dziewczynki dzielnie kibicowały, a najstarsi chłopcy rozegrali między sobą fascynujący mecz piłki nożnej.
Wtorek – bieg w piżamach. Wszystkie przedszkolaki wraz z paniami wzięły udział w biegu. Dla wielu chorych dzieci piżama to nieodłączna część codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego wszyscy w piżamach pobiegliśmy dla nich osiedlowy uliczkami.
Środa – „Dołącz do nas” (ćwiczenia online). Tego dnia grupa Tygryski połączyła się online z panem Marcinem Szwaczykiem ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie, który wraz z dziewczynkami z klasy VI i VII przeprowadził wirtualną lekcję w-fu. Dziękujemy – było super.
Czwartek – „Raz, dwa, trzy – idziemy”, czyli aerobik. Na placu przedszkolnym ani Klaudia – nauczycielka rytmiki poprowadziła aerobik dla przedszkolaków i pracowników przedszkola. Taka forma aktywności bardzo się spodobała wszystkim.
Piątek – „Dasz radę”. Tor przeszkód ułożony na placu przedszkolnym, w którym udział wzięły młodsze dzieci.
Udowodniliśmy, że można aktywnie spędzać czas i świetnie się bawić. Cały rok pamiętamy, by spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i żyć zdrowo. ĆWICZYMY BO LUBIMY.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej
Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Przedszkole nr 9 wzięło udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historii i bohaterach naszego kraju, regionu, czy społeczności.
zobacz więcej