Przedszkole nr 9 obchodziło Europejski Tydzień Sportu (FOTO)

Od czytelników

Przedszkole nr 9 obchodziło Europejski Tydzień Sportu (FOTO)

06.10.2023
autor: Przedszkole nr 9
Przedszkole nr 9 wzięło udział w projekcie promującym sport i aktywność fizyczną w Europejskim Tygodniu Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) zachęciła nie tylko przedszkolaków do aktywnego trybu życia, ale także uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rybnie.
 
W naszym przedszkolu od 25 do 29 września zrealizowaliśmy działania związane z inicjatywą #BeActive.
Poniedziałek – „Gool”. Dziewczynki dzielnie kibicowały, a najstarsi chłopcy rozegrali między sobą fascynujący mecz piłki nożnej.
Wtorek – bieg w piżamach. Wszystkie przedszkolaki wraz z paniami wzięły udział w biegu. Dla wielu chorych dzieci piżama to nieodłączna część codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego wszyscy w piżamach pobiegliśmy dla nich osiedlowy uliczkami.
Środa – „Dołącz do nas” (ćwiczenia online). Tego dnia grupa Tygryski połączyła się online z panem Marcinem Szwaczykiem ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie, który wraz z dziewczynkami z klasy VI i VII przeprowadził wirtualną lekcję w-fu. Dziękujemy – było super.
Czwartek – „Raz, dwa, trzy – idziemy”, czyli aerobik. Na placu przedszkolnym ani Klaudia – nauczycielka rytmiki poprowadziła aerobik dla przedszkolaków i pracowników przedszkola. Taka forma aktywności bardzo się spodobała wszystkim.
Piątek – „Dasz radę”. Tor przeszkód ułożony na placu przedszkolnym, w którym udział wzięły młodsze dzieci.
Udowodniliśmy, że można aktywnie spędzać czas i świetnie się bawić. Cały rok pamiętamy, by spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i żyć zdrowo. ĆWICZYMY BO LUBIMY.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość