Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

Od czytelników

Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

03.06.2017
autor: Opiekun KMO „Świetliki” Ewa Koch
Nauka to przyjemność i z tego właśnie powodu 4 lata temu założyłam w szkole Klub Młodego Odkrywcy „Świetliki”, działający pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach działalności klubu organizuję zajęcia dla wychowanków świetlicy, podczas których pokazuję, jak fascynująca może być nauka.
Po raz pierwszy członkowie klubu uczestniczyli w popołudniowych zajęciach (od godziny 14.00 do 19.00). W tym czasie klubowicze mieli możliwość wykonania eksperymentów i doświadczeń. Eksperymentując, uczniowie rozwiązywali problem i koncentrowali się wokół pytań: Ile energii pobierają włączone urządzenia? Jak wykorzystać energię wiatru, a jak pochodzącą ze Słońca? Jak odzyskiwać energię podczas hamowania? Jak działa mikroskop i lornetka?
Na zajęciach w terenie były całkiem poważne badania. Szukaliśmy oznak wiosny i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków, które po zimie wróciły do naszego kraju. Wąchaliśmy też pierwsze wiosenne kwiaty. Po powrocie do szkoły oglądaliśmy różne preparaty i eksponaty pod mikroskopem. Rozmawialiśmy o przetwarzaniu i segregacji świeci – liczę, że dzieci chętnie wdrożą w swoje życie wiedzę z zakresu ochrony środowiska, recyklingu, a także zdrowych nawyków żywieniowych. 
Dużą atrakcją popołudnia były pyszne czekolady i cukierki, za które dziękujemy p. Halinie Falbie – mamie Lilki.
Był to wspaniały czas spędzony wśród pasjonatów nauki. Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Gratuluję wszystkim Uczniom, którzy stanęli na wyżynach swoich możliwości, z pasją i zaangażowaniem uczestniczyli w doświadczeniach i eksperymentach. Mam nadzieję, że za rok też się spotkamy.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość