Policjanci szyją maseczki

Od czytelników

Policjanci szyją maseczki

24.04.2020
autor: podkom. Damian Wroczyński
Policjanci, wspólnie z pracownikami wyszkowskiej komendy policji, już od pewnego czasu szyją maseczki ochronne. Zajmują się tym w czasie wolnym. Na swoim koncie mają uszytych ponad pół tysiąca sztuk. Trafiły one do mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Maseczki rozdają policjanci osobom potrzebującym, których spotkają w czasie pełnienia służby.
 
Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. W ten sposób osoby zarażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.
Materiały do szycia maseczek dostarczane są ze Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Dziękujemy zatem za każde wsparcie, które w stanie epidemii jest dla nas szczególnie ważne.
Oprócz zasobów własnych, policjanci otrzymują wsparcie także z innych źródeł. Dokładnie 720 maseczek ochronnych trafiło do wyszkowskich policjantów, aby wesprzeć bezpieczeństwo mundurowych w czasie służby. Maseczki i środki do dezynfekcji zostały przekazane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Teraz, kiedy zasłanianie ust i nosa jest już obowiązkowe dla wszystkich, policjanci dzielą się maseczkami z mieszkańcami naszego powiatu. Wspólnie zadbajmy o nasze dobro!
Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do zaleceń! Weźmy odpowiedzialność za siebie, swoich najbliższych oraz innych obywateli!
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość