Podróż po Europie uczniów z Leszczydołu Starego (FOTO)

Od czytelników

Podróż po Europie uczniów z Leszczydołu Starego (FOTO)

24.05.2022
autor: Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym
W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym odbył się w Dzień Europejski, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W czasie imprezy zaprezentowano kilka państw należących do Unii Europejskiej, przybliżono ich kulturę i tradycje.
 
Na uroczystości, oprócz dyrektor Agnieszki Lachowskiej-Marzoch, nauczycieli, uczniów i przedstawicieli rodziców, obecny był również naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Sławomir Cieślak.
Wszystkie klasy, łącznie z oddziałami przedszkolnymi, przygotowały na ten dzień prezentacje krajów, które wcześniej wylosowały. Przedstawiono: grupa Tropiciele - Wielką Brytanię, grupa Odkrywcy- Norwegię, kl. I - Ukrainę, kl. II - Niemcy, kl. III - Finlandię, kl. IV - Hiszpanię, kl. V - Grecję, kl. VI - Francję, kl. VII - Czechy, kl. VIII - Włochy, nauczyciele - Polskę.
Na początku pierwszej części spotkania zebrani wysłuchali hymnu Unii Europejskiej, a potem wspólnie rozwiązywali quiz dotyczący znajomości flag państw członkowskich. Następnie podziwiali występy uczniów i nauczycieli. Szkolna grupa taneczna zaprezentowała się w tańcach niektórych europejskich państw. Piątoklasiści przybliżyli widzom kulturę Grecji, przedstawiając spektakl „Demeter i Kora” oraz wykonując narodowy taniec - zorbę. Uczennice kl. IV zaprosiły na flamenco, a siódmoklasistka wykonała utwór Heleny Vondrackowej „Malovany dzbanku”. Nauczycielki zaśpiewały zaś wiązankę polskich pieśni ludowych. Po tym zatańczono belgijkę.
Podczas drugiej części imprezy wszyscy uczestnicy mogli odbyć spacer po przygotowanych przez klasy stoiskach, pogłębiając swoją wiedzę na temat państw europejskich, poznając ich tradycję i kulturę oraz degustując charakterystycznych dla danego kraju specjałów wykonanych przez uczniów i rodziców. Całości dopełniały piękne dekoracje, wzbogacone o tematyczne emblematy czy elementy architektury. Dzień Europejski stał się dla społeczności szkoły niezwykłą kulturalno-kulinarną podróżą po Europie oraz festiwalem kolorów i smaków. 
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego przedsięwzięcia.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie po raz kolejny uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt „Zagraniczny staż w Wielkiej Brytanii kluczem do europejskiej mobilności-2016” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 33 uczniów technikum ekonomicznego i informatycznego realizowała trzytygodniowy staż w Plymouth na przełomie czerwca i lipca.
zobacz więcej
Z przedszkolakami o wodzie (FOTO)

Z przedszkolakami o wodzie (FOTO)

O roli wody w przyrodzie, sposobach jej oszczędzania i odpowiedniego gospodarowania opowiadali przedszkolakom z wyszkowskich placówek pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w ramach realizowanego przez Gminę Wyszków projektu pn. „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie”.
zobacz więcej
Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

W środę 31 maja w Przedszkolu nr 9 „Bajka” w Wyszkowie odbył się gminny konkurs „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima”. Jan Brzechwa i Julian Tuwim to czarodzieje słowa i dziecięcej radości. Ich popularność wśród kilku już pokoleń jest niezwykła. Podczas naszego konkursu znane wszystkim wiersze usłyszeliśmy w nowej wersji, wersji muzycznej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne, a występy oceniało niezależne jury.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Wszyscy będziemy osobami z niepełnosprawnościami

LIST DO REDAKCJI: Wszyscy będziemy osobami z niepełnosprawnościami

To tylko kwestia czasu, starsi wcześniej, młodsi później. No, może poza nielicznymi wyjątkami, tymi którzy umrą zdrowi z powodu… starości (znam z autopsji jeden taki przypadek, to 104-letnia babcia, w pełni zmysłów). Takie refleksje naszły mnie podczas otwarcia Sali Obsługi Interesantów w naszym wyszkowskim inspektoracie ZUS przy ul. Chopina, przystosowanej dla osób z niesprawnościami, które miało miejsce w dn. 03.01.2017.
zobacz więcej