Podróż do świata poezji anglojęzycznej (FOTO)

Od czytelników

Podróż do świata poezji anglojęzycznej (FOTO)

10.05.2023
autor: Monika Orłowska-Więch
Pasjonaci poezji anglojęzycznej z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych powiatu wyszkowskiego spotkali się już po raz drugi w Zespole Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie podczas kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej. Konkursowi, podobnie jak w ubiegłym roku, patronowali Szkoła Języka Angielskiego British House oraz Szkoła Giganci Programowania, a całe przedsięwzięcie objął swoją pieczą dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Adam Mickiewicz.
 
Do rywalizacji przystąpiło 26 uczniów z 14 szkół podstawowych naszego powiatu, którzy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, a także nienaganną wymowę w języku angielskim. Starania uczestników konkursu oceniali przedstawiciele Szkoły Języka Angielskiego British House: Joanna Rosłoniec oraz Katarzyna Wieczorek, Katarzyna Nowak oraz Marta Szczuka reprezentujące Szkołę Giganci Programowania oraz nauczyciele ZS3 Karolina Mickiewicz, Olga Mitłosz oraz Monika Orłowska-Więch (koordynator).
Również w tym roku uczniowie mogli powalczyć o wartościowe nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzymał bon na kurs języka angielskiego o wartości 1.400 zł ufundowany przez Szkołę Języka Angielskiego British House oraz nagrodę rzeczową sfinansowaną przez Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie. Zdobywca drugiego miejsca wszedł w posiadanie bonu na kurs językowy o wartości 700 zł oraz nagrody rzeczowej ufundowanej przez ZS3 w Wyszkowie. Laureat trzeciego miejsca odebrał zniżkę na kurs językowy w szkole Języka Angielskiego British House oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez ZS3. Przewidziano również nagrodę specjalną, której fundatorem była Szkoła Giganci Programowania. Był to bon na kurs programowania do wykorzystania w tejże placówce.
Tegoroczną rywalizację wygrała Wiktoria Gąsior ze Szkoły Podstawowej w Somiance, która zachwyciła jurorów swoją interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Possibilities”. Nagrodę za drugie miejsce przyznano Zofii Kołodziejskiej, również ze Szkoły Podstawowej w Somiance. Uczestniczka wyrecytowała wiersz pt. „Still I Rise” autorstwa Mai Angelou. Uczennice przygotowała Małgorzata Kucharczyk. Trzecie miejsce zdobyła Oliwia Dymek ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, która zaprezentowała anglojęzyczną wersję utworu Wisławy Szymborskiej pt. „Atlantis”. Dziewczynkę do konkursu przygotowała Magdalena Jasiniak.
Nagrodę specjalną w tegorocznej edycji konkursu otrzymał Amir Zając ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach, który przedstawił wiersz Edgara Allana Poe pt. „Eldorado”. Ucznia do konkursu przygotowała Anna Skawska.
Przebieg uroczystości uświetnili swoimi występami wokalnymi uczniowie Zespołu Szkół nr 3: Zuzanna Ginko, Agnieszka Kurowska, Julia Ignatowicz, Małgorzata Mielczarczyk, Julia Napiórkowska, Sebastian Bedecki oraz Karol Urbaniak. Konkurs poprowadziły uczennice ZS3 w Wyszkowie Maja Falba oraz Małgorzata Jakacka.
Zwycięzcom oraz ich opiekunom gratulujemy sukcesu, ale podziękowania składamy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. To dzięki zaangażowaniu oraz ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli udało nam się zorganizować drugą edycję naszego konkursu.
Szczególne podziękowania składamy Szkole Języka Angielskiego British House oraz Szkole Giganci Programowania, dzięki którym uczniowie mogli powalczyć o tak wartościowe nagrody. Jesteście Państwo dla nas ogromnym wsparciem, a dla uczniów motywacją do wytężonej pracy. To piękne dzieło, które na pewno zaowocuje w przyszłości. To wielki wkład w kształtowanie postaw lokalnej młodzieży.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nawet 20 tysięcy złotych na projekt!

Nawet 20 tysięcy złotych na projekt!

Rozpoczął się nabór wniosków w dobrosąsiedzkim konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” realizowanym w ponad 70 polskich gminach przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, czy aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. 
 
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
ZSS świętuje (foto)

ZSS świętuje (foto)

Słoneczna, wrześniowa pogoda sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Korzystają z niej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Czyje by nie były, do wycięcia!

INTERWENCJA: Czyje by nie były, do wycięcia!

Rosnące przy samej ulicy krzaki nie tylko psują estetykę otoczenia, ale i stwarzają niebezpieczeństwo. Z taką sytuacją zetknęli się mieszkańcy jednej z ulic na osiedlu Latoszek. – Staraliśmy się dojść, kto powinien je wyciąć: właściciel czy gmina? – interweniują sąsiedzi. 
zobacz więcej

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie