Po raz 29. powrócimy do piękna w słowie i muzyce

Od czytelników

Po raz 29. powrócimy do piękna w słowie i muzyce

12.04.2022
autor: Organizatorzy
Zakończyły się kwalifikacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbędzie się już po raz 29. Gwiazdą będzie Anna Jurksztowicz.
 
Kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia, odbyły się w dniach 2-9 kwietnia. Z nadesłanych 121 zgłoszeń jury w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Anna Jurksztowicz (piosenkarka i producentka muzyczna), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP), Maria Szabłowska (dziennikarka radiowa i telewizyjna) oraz Paweł Sztompke (dziennikarz radiowy i recenzent muzyczny) ocenili 118 podmiotów muzycznych (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie przesłuchań 351 utworów jurorzy zakwalifikowali 22 podmioty muzyczne, wśród których jest 3 piosenkarzy, 2 zespoły, 1 duet i 16 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Białegostoku, Kielc, Bełchatowa, Opola, Puław, Słubic, Bielawy, Węgrowa, ale również z mniejszych miejscowości. 
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie Anna Jurksztowicz, a prezenterami Maria Szabłowska i Paweł Sztompke. Na widowni zgodnie z tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. 
Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Patronat nad festiwalem objęli MKDNiS, MEiN, Biskup Łomżyński, ZAiKS, SAWP, PKOL, PZLA, ZPRP, PZK, Starosta Powiatu Wyszkowskiego i Burmistrz Wyszkowa.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, Burmistrza Wyszkowa, Starosty Powiatu Wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez MKDNiS, ZAiKS, SAWP oraz burmistrza, starostę i wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności jurorów i akustyków będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 16 czerwca, jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16.45 – 20.30 w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość