Po konkursie Warszawska Syrenka (FOTO)

Od czytelników

Po konkursie Warszawska Syrenka (FOTO)

22.04.2021
autor: Biblioteka Miejska w Wyszkowie
Uczniowie z gmin Brańszczyk i Wyszków wygrali etap powiatowy 44. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który 22 kwietnia przeprowadziła Biblioteka Miejska w Wyszkowie.
 
Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne, materiały audiowizualne oceniane były zdalnie. Uczestnicy nagrywali przesłuchania w formacie mp4 i przesyłali na adres Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie.
Komisja konkursowa pracowała w składzie: Piotr Kamiński – przewodniczący jury, Małgorzata Ślesik-Nasiadko – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie, Lidia Błachnio – emerytowana nauczycielka języka polskiego, Renata Powichrowska – instruktor biblioteki.
Jury wybrało trzech laureatów z trzech kategorii wiekowych: 0-III (ogółem 15 zgłoszeń), IV-VI (ogółem 10 zgłoszeń) oraz VII-VIII (ogółem 11 zgłoszeń). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom: Amelce, Marii oraz Łukaszowi, którzy będą reprezentować Wyszków w etapie finałowym w Warszawie!
Lista laureatów:
Kategoria 0-III:
1. Amelia Wasiewicz (gmina Brańszczyk). Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Amelia wygrała finał wojewódzki. Mieszkańcy naszego powiatu w konkursie biorą udział od lat, ale po raz pierwszy mogliśmy poszczycić się wygraną.
2. Aleksandra Reniewicz (gmina Wyszków)
3. Michał Rosiński (gmina Długosiodło)
wyróżnienie: Oliwia Kalator (gmina Wyszków)
Kategoria IV-VI:
1. Maria Szewczyk (gmina Wyszków)
2. Danuta Wachowska (gmina Wyszków)
3. Aleksandra Icińska (gmina Długosiodło)
wyróżnienie: Eliza Mastalerek (gmina Wyszków)
Kategoria VII-VIII:
1. Łukasz Milczarczyk (gmina Wyszków)
2. Maja Kraszewska (gmina Brańszczyk)
3. Magdalena Szczytowska (gmina Wyszków)
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość