PIT w nowej wakacyjnej odsłonie

Od czytelników

PIT w nowej wakacyjnej odsłonie

23.06.2017
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
W najbliższy wtorek 27 czerwca zostanie otwarty Punkt Informacji Turystycznej w zabytkowej stróżówce mieszczącej się w Parku Karola Ferdynanda Wazy. Letnia siedziba punktu została odnowiona i wystylizowana w elementy regionalne, nawiązujące do tradycji kurpiowskich Puszczy Białej.
PIT w okresie letnim czynny będzie od wtorku do soboty w godzinach 9-17. Zapraszamy wszystkie osoby, które planują letni wypoczynek na terenie naszej gminy, w Polsce, czy za granicą. Pomożemy znaleźć nocleg, zorganizować transport, czy doradzić atrakcje w miejscu docelowym!
Pomieszczenie Punktu Informacji Turystycznej znajdujące się w zabytkowej stróżówce zostało doposażone w dawne eksponaty i przedmioty nawiązujące do historii ziemi wyszkowskiej. Są to między innymi przedmioty codziennego użytku, używane w dawnych czasach oraz kurpiowskie stroje ludowe (izba zostanie uzupełniona o manekiny w ciągu 2 najbliższych tygodni). Całość działań ma na celu krzewienie tradycji i kultury ludowej na terenie Gminy Wyszków oraz wśród turystów odwiedzających Punkt Informacji Turystycznej. W ramach letniej działalności punktu turystycznego organizowane będą m.in. warsztaty kurpiowskie dla dzieci i młodzieży z zakresu wycinanek.
Zapraszamy na najbliższe wydarzenia współorganizowane przez PIT:
1.07 – Active Summer, impreza na plaży
22.07 – Eskapada, gra miejska
6.08 – VI Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość