Pierwszy dzwonek (foto)

Od czytelników

Pierwszy dzwonek (foto)

20.09.2018
autor: ZSS w Brańszczyku
Po oficjalnej części – wprowadzeniu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor ZSS w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała licznie zebranych na rozpoczęciu roku szkolnego 2017/18 uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz gości. 
 
Na uroczystą inaugurację roku szkolnego przybyli: proboszcz parafii Brańszczyk ks. kanonik Paweł Stachecki, dyrektor Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku s. Marianna Irena Paziewska, siostry wychowawczynie oraz pracownicy ośrodka.
Dyrektor powitała nowych uczniów, przedszkolaków, ich rodziny, życząc sukcesów i rozwoju talentów. Przypomniała o marzeniach, które w tej szkole zawsze się spełniają. Wśród nich wymieniła: wymarzony przez wszystkich samochód, którym dowożone są do szkoły dzieci, podjazd dla wózków inwalidzkich, ogród sensoryczny, wyremontowane sale lekcyjne i terapeutyczne, nowocześnie wyposażona łazienka. 
Dyrektor szkoły zapytała uczniów o dzień 1 września 1939 r. Uczniowie wiedzieli, że tego dnia nikt nie poszedł do szkoły, ponieważ wybuchła wojna. Nawiązując do historii Polski, dyrektor Elżbieta Piórkowska mówiła o postawach patriotycznych, wartościach, które są bardzo ważne w każdym dniu nauki. Przytoczyła słowa Jana Pawła II: „Postawy i wartości powinny być dla nas wszystkim wzorem i inspiracją w pracy nad sobą. Być natchnieniem w naszej nauce, w wypełnianych obowiązkach, w naszym codziennym postępowaniu, podejściu do świata i drugiego człowieka”.
Potem były wspólna modlitwa, piosenka, pierwszy dzwonek oraz spotkania z wychowawcami.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

W dniach 21-22 marca 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne warsztaty wielkanocne. Celem, jaki przyświecał warsztatom było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz umiejętności pracy w grupie. Warsztaty były formą szkolnych rekolekcji wielkopostnych integrujących środowisko i kształtujących postawę szacunku do polskich tradycji i obrzędów.
zobacz więcej
Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect zachęca do skorzystania z zestawów przygotowanych przez zespół Future Perfect. Zestawy są oparte na wymaganiach leksykalnych egzaminu maturalnego, ale także nauczyciele szkół podstawowych znajdą wśród nich wiele cennych materiałów.
zobacz więcej
Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową. 
zobacz więcej
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej