Pierwszy dzwonek (foto)

Od czytelników

Pierwszy dzwonek (foto)

20.09.2018
autor: ZSS w Brańszczyku
Po oficjalnej części – wprowadzeniu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor ZSS w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała licznie zebranych na rozpoczęciu roku szkolnego 2017/18 uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz gości. 
 
Na uroczystą inaugurację roku szkolnego przybyli: proboszcz parafii Brańszczyk ks. kanonik Paweł Stachecki, dyrektor Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku s. Marianna Irena Paziewska, siostry wychowawczynie oraz pracownicy ośrodka.
Dyrektor powitała nowych uczniów, przedszkolaków, ich rodziny, życząc sukcesów i rozwoju talentów. Przypomniała o marzeniach, które w tej szkole zawsze się spełniają. Wśród nich wymieniła: wymarzony przez wszystkich samochód, którym dowożone są do szkoły dzieci, podjazd dla wózków inwalidzkich, ogród sensoryczny, wyremontowane sale lekcyjne i terapeutyczne, nowocześnie wyposażona łazienka. 
Dyrektor szkoły zapytała uczniów o dzień 1 września 1939 r. Uczniowie wiedzieli, że tego dnia nikt nie poszedł do szkoły, ponieważ wybuchła wojna. Nawiązując do historii Polski, dyrektor Elżbieta Piórkowska mówiła o postawach patriotycznych, wartościach, które są bardzo ważne w każdym dniu nauki. Przytoczyła słowa Jana Pawła II: „Postawy i wartości powinny być dla nas wszystkim wzorem i inspiracją w pracy nad sobą. Być natchnieniem w naszej nauce, w wypełnianych obowiązkach, w naszym codziennym postępowaniu, podejściu do świata i drugiego człowieka”.
Potem były wspólna modlitwa, piosenka, pierwszy dzwonek oraz spotkania z wychowawcami.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość