Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

Od czytelników

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

08.11.2016
autor: Teresa Przygoda
Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach złożyły uroczyste ślubowanie i stały się uczniami tej szkoły. Świadkami uroczystości byli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a przede wszystkim cała społeczność uczniowska.  
Pierwszoklasistów powitała wychowawczyni p. Jolanta Karaśkiewicz oraz przedstawiciele klasy VI Lena Radziewicz i Filip Maciejewski. Uczniowie zapewnili młodszych kolegów, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc, opiekę i cieszą się z powiększenia szkolnej rodziny. Słowami wierszy i piosenek każde dziecko  starało się zasłużyć na miano ucznia szkoły podstawowej. Po tych artystycznych popisach wszyscy złożyli ślubowanie i zostali uroczyście pasowani przez p. dyr. Krzysztofa Ochmańskiego na uczniów klasy I. Ślubowanie złożyli też rodzice.
Pan dyrektor z radością powitał dzieci już w gronie uczniów i złożył im z tego powodu serdeczne życzenia. Życzył wielu sukcesów na tym ważnym dla nich etapie życiowej drogi. Do życzeń dołączyła się p. Edyta Boroń – przewodnicząca rady rodziców, która w formie rymowanej przedstawiła wizerunek wzorowego ucznia, będącego przykładem dla innych. A potem nastąpił szczególnie oczekiwany moment – prezenty. Najpierw przekazali je przedstawiciele klasy III i VI oraz Samorząd Uczniowski. Następnie uczniowie zostali obdarowani przez rodziców. Piękna dekoracja, gustowne błękitne nakrycia głowy, koszulki z numerem 1 i imieniem nowego ucznia uzupełniły tę uroczystość. Wzruszeni rodzice podziękowali swoim bohaterom pysznym tortem i innymi słodkimi niespodziankami.
 
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Pierwsze spotkanie z cyklu „Nasi Absolwenci” odbyło się w Zespole Szkół na Polonezie. W cyklu będą przedstawiane sylwetki byłych uczniów, którzy mogą poszczycić się życiowymi sukcesami. Szkołę odwiedzili Dawid Kulesza – wokalista discopolowego zespołu DEJW, który ostatnio święci triumfy w tej branży oraz Michał Kosmala – gitarzysta. Spotkanie podsumował dyrektor Zbigniew Szczerba podkreślając, że każdy może osiągnąć coś w życiu, czym dodatkowo zachęcił do realizacji marzeń.
zobacz więcej
W nowym roku na nowo pomyśl o swoim zdrowiu i rzuć palenie

W nowym roku na nowo pomyśl o swoim zdrowiu i rzuć palenie

U progu kolejnego roku wszyscy chcą wierzyć w nowy początek, a to, jaki on będzie, w ogromnej mierze zależy tyko od nas. Antropolog David Graebera powiedział: „Ostateczna, ukryta prawda o świecie jest taka, że to ludzie go stwarzają. I równie dobrze mogliby stwarzać go inaczej”.
zobacz więcej
Urząd Skarbowy: Zmiany dla firm

Urząd Skarbowy: Zmiany dla firm

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 26 września 2018 roku w Wyszkowie. 
zobacz więcej
Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Szanowni Państwo
Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
Dobro ucznia w szkole było, jest i będzie priorytetem polityki oświatowej Gminy Wyszków. Wysoka jakość edukacji, wychowania, bezpieczeństwo i możliwość rozwijania pasji i talentów, ale także równe szanse dla wszystkich uczniów w naszych szkołach to wartości, które cenimy i realizujemy od lat. Także reformę edukacji wdrażamy w duchu tych wartości. Właśnie otrzymaliśmy pozytywną opinię Kuratorium Oświaty o zreformowanej sieci i obwodach gminnych szkół.
zobacz więcej