Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

Od czytelników

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

06.11.2017
autor: Teresa Przygoda
27 października był dniem szczególnym dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Zostali pasowani, złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny. Świadkami tego wydarzenia był dyrektor szkoły p. Krzysztof Ochmański, rada rodziców z p. Edytą Boroń na czele, sołtys p. Bożena Grzegorczyk, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów i uczniowie. Oczywiście bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I. Były wiersze, piosenki, życzenia, słowa wsparcia od starszych kolegów oraz mnóstwo prezentów. A na zakończenie słodki poczęstunek. 
Przed państwem najwspanialsza w szkole klasa, klasa I – tymi słowami bohaterów spotkania powitał p. dyrektor i przekazał im pełne optymizmu słowa dotyczące wyboru przyszłej uczniowskiej drogi: - Sądzimy, że wasza szkolna droga będzie prosta, łatwa i uda wam się zamierzone cele osiągnąć. Rozpoczęliście naukę w małej szkole, ale z wielkim patronem, Papieżem Polakiem i Świętym. Jestem przekonany, że zasługujecie na miano ucznia klasy I.
Uroczystość przygotowała i prowadziła wychowawczyni klasy I p. Elżbieta Szymańska. Pod jej kierunkiem uczniowie zaprezentowali piękną część artystyczną. Każdy z uczniów przedstawił się w formie rymowanki, były wiersze i piosenki, ale przede wszystkim dzieci musiały zdać egzamin z gotowości do podjęcia nauki w szkole. Wykazały się wiedzą o Polsce, odgadywały trudne zagadki, wiedziały, jak zachować się na drodze i udowodniły, że świetnie wywiązują się ze szkolnych obowiązków. Trzeba przyznać, że zdały egzamin celująco. W nagrodę za to i na prośbę samych pierwszoklasistów p. dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Pasowanie poprzedziło ślubowanie na sztandar szkoły. Na pamiątkę aktu pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom i medal.
Z niezwykłą powagą, w pięknych niebieskich biretach na głowie nowo mianowani uczniowie przyjmowali życzenia od wychowawczyni, dyrektora, rodziców i starszych kolegów. Miłym akcentem były upominki od rady rodziców, p. dyrektora, przedstawicieli samorządu uczniowskiego i starszych klas oraz rady rodziców i p. sołtys, a także zapewnienia, że zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i kolegów. W tym celu otrzymali kilka pomocnych w życiu szkolnym rad. A na zakończenie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość