Pierwsza w tym roku przysięga wojskowa (foto)

Od czytelników

Pierwsza w tym roku przysięga wojskowa (foto)

25.01.2021
autor: Aneta Szczepaniak, rzecznik 5. Mazowieckiej Brygady OT
Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o kolejnych ochotników, którzy złożyli przysięgę wojskową, rozpoczynając tym samym 3-letni cykl szkolenia. Towarzyszyli im koledzy i koleżanki po szkoleniu wyrównawczym oraz absolwenci kursu podoficerskiego SONDA.
 
W minioną niedzielę 19 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej złożyło przysięgę wojskową, zasilając tym samym szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ. Nowo zaprzysiężonym towarzyszyli koleżanki i koledzy, którzy w czasie ferii zimowych odbyli szkolenie wyrównawcze przeznaczone dla rezerwistów.
- …Dziś, wypowiadając słowa roty przysięgi wojskowej, dajecie dowód najwyższej gotowości do poświęceń, przysięgacie służyć wiernie naszej Ojczyźnie, bronić jej niepodległości i granic, krwi własnej, ani życia nie szczędzić – mówił podczas swojego wystąpienia ppłk Kozłowski.
Oprócz przysięgi wojskowej tego samego dnia odbyło się również ślubowanie absolwentów kursu podoficerskiego SONDA, którym zastępca dowódcy brygady ppłk Dariusz Kozłowski wręczył mianowania na pierwszy stopień podoficerski.
- Dzięki waszemu poświeceniu i zaangażowaniu we własny rozwój już niebawem obejmiecie pierwsze stanowiska służbowe w korpusie podoficerów. Wierzę, że osobiste predyspozycje oraz wiedza zdobyta podczas kursu pozwolą wam być dobrymi przywódcami – mówił ppłk Kozłowski, zwracając się do absolwentów kursu SONDA. Pogratulował nowo mianowanym wytrwałości i siły charakteru, a także zwrócił uwagę na silną determinację, którą wykazali się kursanci.
Podczas uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne żołnierzom, którzy podczas szkolenia podstawowego oraz kursu podoficerskiego osiągnęli najwyższe wyniki. Wśród nowych terytorialsów najlepszymi okazali się: szer. Jacek Trojanowski, szer. Jan Ciechomski, szer. Tomasz Wybraniec oraz szer. Agnieszka Mioduszewska, która zabrała głos w imieniu koleżanek i kolegów, podsumowując szkolenie i dziękując kadrze instruktorskiej za zaangażowanie i cierpliwość.
- 16 dni – tyle nam wystarczyło, by sprawdzić swój charakter, obnażyć swoje słabości, ale też rozbudzić pasję. Dla jednych była to przygoda, dla innych spełnienie marzeń, sprawdzenie siebie czy chęć oderwania się choć na chwilę od szarej codzienności. Czas szesnastki był dla nas okresem wielu wyzwań. Szkolenie wymagało nie tylko sprawności fizycznej, ale przede wszystkim determinacji, siły charakteru i wytrwałości w dążeniu do celu, jakim był ten dzień – dzień przysięgi wojskowej! – mówiła Mioduszewska.
Prymusami kursu podoficerskiego SONDA został kpr. Mariusz Rostkowski, kpr. Tomasz Krawczyk oraz kpr. Ewa Marczyńska.
Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, uroczystość odbyła się bez udziału bliskich i zaproszonych gości. Rodziny mogły obejrzeć transmisję live na kanale WOT na YouTube.
Kolejne szkolenie zarówno dla osób, które dotąd nie miały styczności z wojskiem, jak i dla rezerwistów rozpocznie się 19 lutego.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Najmodniejsze zegary na ścianę

Najmodniejsze zegary na ścianę

Zegary na ścianę pełnią nie tylko funkcję praktyczną, czyli wskazują czas, ale również zdobią wnętrze. Ten mały dodatek wbrew pozorom może wiele zmienić w pomieszczeniu. Jakie są najmodniejsze zegary na ścianę? Sprawdź!
zobacz więcej
ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

Od stycznia działa nowy sposób opłacania składek. 103,5 tys. płatników w Polsce przelało już pieniądze na indywidualne numery rachunków składkowych. 
zobacz więcej
Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 4 czerwca odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z terenu Gminy Wyszków. Organizatorkami były panie Adriana Rozenek i Anna Suchta. 
zobacz więcej
Jaki obraz wybrać do pokoju dziecka?

Jaki obraz wybrać do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dziecięcego nie zawsze jest łatwym zadaniem, ale warto poświęcić nieco czasu na dokładne zaplanowanie tej przestrzeni. Przygotowanie odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie zabawek znacznie ułatwi codzienną czynność sprzątania. W pokoju dziecka nie powinno zabraknąć też dostosowanego do wieku dziecka stolika z krzesełkiem lub biurka, które będzie inspirowało naszą pociechę do zadań kreatywnych. Niezwykle istotne jest również zorganizowanie wyciszającej i przyjemnej okolicy do spania. Ważną rolę we wszystkich pokojach dla najmłodszych odgrywają ścienne obrazy dla dzieci.
zobacz więcej