Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

Od czytelników

Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

08.11.2016
autor: Uczestnicy pielgrzymki
54 osoby związane z wyszkowskim Kołem PSOUU (rodzice – członkowie Koła z dziećmi, uczestnicy WTZ i PŚDS, uczniowie SOS-W, zaprzyjaźnione osoby) w dniach 23 - 24 października br. wzięły udział w dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę – najważniejszego centrum kultu Maryjnego w Polsce. Szczególny okres pielgrzymki – w Roku Miłosierdzia – w czasie modlitwy, odnowy duchowej i uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują, tworzyły dodatkowo  atmosferę zadumy, oderwania się od bieżących trudności i zmagań. Był również okazją do pogłębienia integracji grupy. 
I temu służyła przede wszystkim nasza podróż autokarowa. Pod opieką duchową ks. Grzegorza Dębka z parafii św. Wojciecha czas upłynął na wspólnych modlitwach, śpiewaniu pieśni i piosenek pielgrzymkowych. Celem naszej pielgrzymki był przede wszystkim udział w modlitwach przed cudownym obrazem Czarnej Madonny – Msza św., różaniec i Apel Jasnogórski. Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej to przepiękne miejsce pełne niesamowitej energii, miejsce, które napełnia energią ducha. Wyjątkowość tego miejsca sprawia, że człowiek staje się inny: spokojniejszy, wyciszony. 
Jasna Góra to również miejsce licznych zabytków, pomników i wielu narodowych pamiątek, które obejrzeliśmy m.in. w Muzeum Arsenał i Sali Rycerskiej. 
Po trudach pielgrzymowania na Jasną Górę odpoczynek znaleźliśmy w Domu św. Kaspra, placówce Misjonarzy Krwi Chrystusa, gdzie w poniedziałek rano w miejscowej kaplicy uczestniczyliśmy we Mszy św. celebrowanej przez ks. Grzegorza.
W powrotnej drodze do Wyszkowa zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach, wsi położonej kilkanaście kilometrów od Radomska nad Wartą. Mieści się tam kościół dominikanów pw. Wniebowzięcia Matki Bożej. Największym skarbem tej świątyni, jest maleńka, zaledwie dziewięciocentymetrowa, kamienna figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem. Historię tego miejsca opowiedział nam o. Marek.
Do Wyszkowa wróciliśmy w poniedziałek o godz. 20.00 pełni energii fizycznej i duchowej. 
Uczestnicy pielgrzymki składają staropolskie Bóg zapłać organizatorom, ks. Grzegorzowi Dębkowi za przewodnictwo duchowe, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Wyszków za wsparcie finansowe. 
20 listopada o godz. 14.30 w kościele św. Wojciecha odbędzie się Msza św. skierowana do osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie podsumowujące wyjazd pielgrzymkowy oraz zaplanowanie kolejnego.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gotowi do wsparcia

Gotowi do wsparcia

1171 żołnierzy służb medycznych WOT już teraz jest zaangażowanych lub jest w 6-godzinnej gotowości do działań ograniczania skutków koronawirusa. W przyszłym tygodniu WOT rozwija zdalny punkt pomocy psychologicznej osób przebywających w kwarantannie.
zobacz więcej
E-papierosy - mniej szkodliwe narzędzie do walki z paleniem?

E-papierosy - mniej szkodliwe narzędzie do walki z paleniem?

Czy e-papierosy mogą być po pierwsze mniej toksyczne od tradycyjnych papierosów, a po drugie służyć jako narzędzie prowadzące do rzucenia palenia? 
zobacz więcej
Opiekunka w Niemczech – jak znaleźć legalne i bezpieczne zatrudnienie?

Opiekunka w Niemczech – jak znaleźć legalne i bezpieczne zatrudnienie?

Dość często słyszy się o przypadkach, gdy ktoś wyjechał do pracy w opiece do Niemiec i został oszukany. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy pracuje się na czarno lub korzysta z niesprawdzonego pośrednika. Przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić firmę i zapytać o wszystkie ważne kwestie. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to atrakcyjna pod względem finansowym i bezpieczna praca, po warunkiem, że korzysta się z usług rzetelnego pracodawcy.
zobacz więcej
Kobiety w Wojskach Obrony Terytorialnej

Kobiety w Wojskach Obrony Terytorialnej

W obliczu stojących przed nami wyzwań największe znaczenie ma nie płeć żołnierza, a posiadane przez niego umiejętności i kompetencje. W Wojskach Obrony Terytorialnej pełni służbę już blisko 3,5 tys. kobiet. Razem z żołnierzami - mężczyznami budują one formację skupioną na misji, którą jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności – powiedział dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła.
zobacz więcej