Piękne są nasze barwy ojczyste (FOTO)

Od czytelników

Piękne są nasze barwy ojczyste (FOTO)

06.10.2023
autor: ZSS Brańszczyk
Uczniowie klasy VIB i IIPP Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Cypriana Kamila Norwida w Dębinkach. Wzięli udział w warsztatach „Piękne są nasze barwy ojczyste”.
 
28 września uczniowie pod opieką nauczycieli Barbary Sitek, Justyny Pułaskiej i Adama Chołysta uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Cypriana Kamila Norwida w Dębinkach oraz warsztatach „Piękne są nasze barwy ojczyste”. Na miejscu uczniowie obejrzeli film oraz wysłuchali historii związanych z życiem i twórczością Cypriana Kamila Norwida oraz przypomnieli polskie symbole narodowe. Następnie zaproszeni zostali na warsztaty plastyczne, gdzie w niezwykłej atmosferze, pod okiem prowadzących powstawały małe arcydzieła malarstwa. Piękna jesienna pogoda sprzyjała spacerom i grze terenowej, podczas której uczestnicy podzieleni na grupy mieli za zadanie odszukać ukryte wśród zabudowy parkowej i dworskiej koperty z elementami niezbędnymi do wykonania kolejnego polecenia, jakim było ułożenie obrazkowego Hymnu Polski Mazurka Dąbrowskiego. Uczestnicy gry świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, za co otrzymali nagrody niespodzianki. Kolejnym zadaniem dla uczniów było wykonanie z przygotowanych materiałów polskiej flagi państwowej, z czym poradzili sobie błyskawicznie. W ramach podsumowania uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni na ognisko w pięknym otoczeniu przyrody. Na zakończenie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku podziękowali organizatorom za niezwykłą przygodę z „barwami ojczystymi”, w której mogli uczestniczyć.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej
Staże i nowoczesne pracownie kształcenia zawodowego (FOTO)

Staże i nowoczesne pracownie kształcenia zawodowego (FOTO)

Innowacyjność, kreatywność i praktyczna nauka zawodu w nowocześnie wyposażonych pracowniach dzięki realizacji projektu „Dobre kompetencje – lepszy start”.
zobacz więcej