Pięciodniowe warsztaty dla uczniów w Turnieju Trójgamicznym w Białymstoku

Od czytelników

Pięciodniowe warsztaty dla uczniów w Turnieju Trójgamicznym w Białymstoku

26.12.2021
autor: Jakub Poleski, II TP
Dzięki sukcesowi uczniów Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie w pierwszym etapie Turnieju Trójgamicznego, grupa młodych programistów pojechała w grudniu na pięciodniowe warsztaty w pod opieką pani Katarzyny Buźniak i pana Michała Łobacza.
Celem wyjazdu było doskonalenie swoich umiejętności w tworzeniu gier komputerowych i rozwinięcie projektu gry w silniku Unity. Uczniowie uczestniczyli w wykładach pracowników firmy Pyramid Games. Trenerami byli: Aliaksei Tokarau – Game Development, Piotrek Skałecki – Experience Design oraz Jacek Bącik – Game Design. Dzielnie wspierała nas prefekta Olga Dziedzic oraz pan Piotr Gacuta, opiekun w projekcie. Wykłady odbywały się przez trzy dni. Kolejną częścią spotkania był Game Jam, który polegał na stworzeniu gry w 24 godziny. Tematem Jamu były „3 zasady”. Wszystkim zespołom udało się stworzyć grę na czas z satysfakcjonującym rezultatem. Zakończeniem II edycji turnieju były konsultacje zespołów z prowadzącymi.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolonie dzieci z Litwy w Wyszkowie (foto)

Kolonie dzieci z Litwy w Wyszkowie (foto)

W ramach projektu „Lato z Polską”, odbył się obóz przyrodniczo-ekologiczny dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia, ucnzow ze Szkoły Średniej im. św. Jana Bosko w Jałówce, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Warszawie oraz Gminę Wyszków, przy współfinansowaniu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Miejscem pobytu było Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Jowisz” przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie.
zobacz więcej
Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach pamięta! (foto)

Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach pamięta! (foto)

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach pamięta o bohaterach nie tylko z okresu II wojny światowej. Organizuje uroczystości szkolne, ale też włącza się w akcje ogólnopolskie. Szkoła włączyła się już do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i ,,Przerwany marsz” oraz ogólnopolskiej akcji „BohaterOn - włącz historię!” Koordynatorem działań jest nauczycielka historii p. Elżbieta Stokarska. Chętnie przyłączają się inni nauczyciele.
zobacz więcej
Temat: Alimenty po rozwodzie

Temat: Alimenty po rozwodzie

Rozpad pożycia małżeńskiego to dla wszystkich ludzi sprawa bardzo delikatna, a jego skutki często nie należą do najłatwiejszych i bywają dość skomplikowane. W tym smutnym okresie należy pamiętać o sprawach przyziemnych, jak finanse, i zadbać o swój byt po rozwodzie. Istnieją okoliczności, w których po rozwiązaniu małżeństwa, jedno z byłych małżonków może liczyć na alimenty od drugiej strony. 
zobacz więcej
mLegitymacja – przyda się przed wakacjami!

mLegitymacja – przyda się przed wakacjami!

Zapomniałam/em legitymacji! Który rodzic tego nie słyszał? I to wtedy, kiedy ten niewielki papierowy dokument był naprawdę potrzebny. Koniec z tym. Telefonu zwykle nie zapominamy. Postaw na mLegitymację.
zobacz więcej