Pamięci zmarłych nauczycieli (FOTO)

Od czytelników

Pamięci zmarłych nauczycieli (FOTO)

10.11.2022
autor: Parafia św. Wojciecha
Piękną tradycją naszej parafii są coroczne Msze św. odprawiane (kilka dni po uroczystości Wszystkich Świętych) w intencji zmarłych nauczycieli i osób związanych z oświatą. 
 
O tym, jak ważny ślad pozostawili, świadczy obecność pocztów sztandarowych wielu wyszkowskich placówek oświatowych. Przedstawiciele poszczególnych szkół i przedszkoli odczytali nazwiska wszystkich zmarłych pracowników i zapalili znicze pamięci.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski. - Historia naszego kraju to rzesze nauczycieli, może nieznanych, ale którym ojczyzna tak wiele zawdzięcza - podkreślił. Zachęcał nie tylko do pochylenia się nad ich dziedzictwem, ale również refleksji nad swoim życiem, nad tym, jak wykorzystujemy dany nam czas.

Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czekasz na dobry moment, by rzucić palenie? Właśnie taki nadchodzi

Czekasz na dobry moment, by rzucić palenie? Właśnie taki nadchodzi

Rzucanie palenia nigdy nie jest łatwe, zawsze wymaga dużej dyscypliny i jeszcze większej motywacji. Są też momenty, które nie sprzyjają tej decyzji. Jesienią i zimą, gdy za oknem szybko robi się ciemno, dni stają się krótsze, a aura nie zachęca do podejmowania aktywności, motywacja spada do poziomu zerowego. Wymówki, że zimno i ciemno staną się już za kilka chwil nieaktualne, bo wiosna zbliża się wielkimi krokami.
zobacz więcej
Jak miłe są wspomnienia

Jak miłe są wspomnienia

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Kamieńczyku z 1968 r. po dwuletniej przerwie ponownie spotkali się we własnym gronie, żeby porozmawiać, powspominać młode lata.
zobacz więcej
Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Przez cały rok szkolny 2018/2019 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle poznawały matematykę, uczestnicząc w różnych działaniach wg programu autorskiego „Matematyka dla Smyka”. 12 czerwca nadszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, podczas zorganizowanej w Centrum Kultury w Długosiodle powiatowej Spartakiady Matematycznej. 
zobacz więcej
Z Erasmusem+ do Hiszpanii

Z Erasmusem+ do Hiszpanii

„Pupils teach Pupils” to nowy projekt Erasmus+, do którego przystąpił Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. Uczestniczy w nim Polska z 5 krajami partnerskimi: Niemcami, Holandią, Rumunią, Hiszpanią i Turcją. W każdym z tych krajów będą odbywały się 4-dniowe spotkania uczestników projektu. Pierwsze odbyło się w Hiszpanii.
zobacz więcej