Pakiety medyczne - co warto wiedzieć?

Od czytelników

Pakiety medyczne - co warto wiedzieć?

08.09.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Stan publicznej służby zdrowia w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Kliniki wychodzą naprzeciw potrzebom pacjentów i przygotowują dla nich bardzo atrakcyjne cenowo pakiety medyczne. Podpowiadamy, na czym polega to rozwiązanie i jakie są jego największe zalety.

Pakiety medyczne - na czym polegają?

Obecnie większość prywatnych przychodni oferuje różnego rodzaju pakiety medyczne. W zależności od potrzeb możemy wykupić je jednorazowo lub w formie abonamentu. Rozwiązanie to jest bardzo proste. Zamiast płacić określone kwoty za wizyty i inne usługi w prywatnej placówce medycznej, raz na jakiś czas wpłacamy pewną sumę, która gwarantuje nam określony przez dany pakiet zakres usług, z których możemy skorzystać. Istnieje wiele rodzajów pakietów medycznych, które możemy dopasować na naszego wieku, sytuacji rodzinnej i stylu życia. Różnią się one od siebie szerokością dostępnych usług i ilością specjalistów, do których dostęp zapewniają. 

Pakiety medyczne - czy to się opłaca?

Wiele osób zastanawia się, czy płacenie comiesięcznego abonamentu faktycznie się opłaca, szczególnie w momencie, kiedy posiadamy już ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia. Patrząc w szerszym kontekście na sytuacje na rynku zdrowotnym w Polsce odpowiedź jest bardzo prosta - tak. Kolejki do specjalistów są naszą codziennością  a czas oczekiwania na podstawowe zabiegi medyczne może wynosić nawet kilka lat. W takiej sytuacji stosunkowo niewielka kwota, która daje nam dostęp do prywatnej opieki medycznej nie wydaje się wcale wygórowaną ceną. Posiadając abonament w prywatnej klinice możemy ograniczyć nasz kontakt z publiczną służbą zdrowia wyłącznie do przypadków, które wychodzą poza kompetencje prywatnych placówek - na przykład dłuższej hospitalizacji czy leczenia onkologicznego. 
Warto także zaznaczyć, że pakiety medyczne dostępne są w bardzo różnych formach, dlatego możemy z łatwością wybrać, taki, który najbardziej pasuje do naszego stylu życia i stanu zdrowia. Obecnie możemy wybierać z pakietów przeznaczonych dla rodzin, pakietów dla seniorów, lub dla osób, które potrzebują stałej pomocy określonych specjalistów. 

Pakiety medyczne - jak je wykupić? 

Wykupienie pakietów medycznych nie jest trudne, nawet dla osób, które korzystają z tego typu usług po raz pierwszy. Większość prywatnych placówek medycznych wszystkie potrzebne informacje umieszcza na swoich stronach internetowych. To właśnie tam możemy sprawdzić szerokość konkretnych pakietów, porównać je ze sobą i zdecydować, który najbardziej pasuje do naszego wieku, stylu życia i sytuacji zdrowotnej. Wszystkie wątpliwości zawsze można rozwiać poprzez mailowy lub telefoniczny kontakt z placówką. 
Ze względu na to, że popularność pakietów medycznych stale wzrasta, ich dostępność staje się szersza. Obecnie niemal każdy może pozwolić sobie na wykup podstawowego pakietu i dzięki temu korzystać z usług prywatnej opieki medycznej dużo taniej i bez czekania w kolejkach. Co więcej na stronach takich jak mediccentre.pl - prywatne pakiety medyczne pakiety medyczne są dokładnie opisane. Na pierwszy rzut oka widać co oferuje dany pakiet, a także dla jakiej grupy docelowej był w zamyśle przeznaczony.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

Dzień otwarty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół w Długosiodle odbył się 14 maja. Z skorzystali uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych z Rząśnika, Długosiodła, Starego Bosewa oraz z Wąsewa,  przed którymi już niebawem bardzo ważna decyzja – wybór szkoły średniej. 
zobacz więcej
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… (foto)

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… (foto)

Jest taki dzień w polskiej tradycji chrześcijańskiej, w którym gasną wszelkie spory, a radość  ogarnia wszystkich. Ten dzień to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stole zasiada rodzina, wszyscy dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy, przychodzi Święty Mikołaj. Można śmiało powiedzieć, że to dzień szczególnie oczekiwany i przez tych dużych, i tych małych. Przed tą rodzinną Wigilią często w takich wspólnych spotkaniach uczestniczą różne grupy zawodowe, członkowie fundacji i stowarzyszeń. I właśnie takie spotkania opłatkowe odbyły się w Leszczydole-Nowinach. Przy wspólnym stole 21 grudnia spotkali się członkowie stowarzyszenia „Wspólna przyszłość”, a 22 grudnia - rada parafialna i sołecka.
zobacz więcej
Zakończenie roku szkolnego w CEZiU Kopernik (FOTO)

Zakończenie roku szkolnego w CEZiU Kopernik (FOTO)

25 czerwca CEZiU Kopernik zakończyło rok szkolny 2020/2021. O godz. 9 uczniowie spotkali się z wychowawcami i odebrali świadectwa, dyplomy za pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, za udział w zawodach sportowych oraz konkursach przedmiotowych.
zobacz więcej
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu

PGE Dystrybucja informuje o planowanych wyłączeniach prądu:
zobacz więcej