Ogromny sukces sportowców z ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Ogromny sukces sportowców z ZSS w Brańszczyku (foto)

09.06.2017
autor: ZSS w Brańszczyku
W czwartek 8 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w XVIII Międzypowiatowym Mityngu Lekkoatletycznym, który odbył się na stadionie miejskim w Pułtusku. To wyjątkowa, corocznie organizowana impreza sportowa, która skupia wielu zawodników z różnych placówek kształcenia specjalnego.
Mityng stanowi doskonałą okazję do propagowania sportu jako formy aktywnego wypoczynku, rozwijania sprawności fizycznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Impreza sportowa gromadzi liczne grono zawodników, kibiców, jak i zaproszonych gości na czele z przedstawicielami lokalnych władz.
Zawody sportowe poprzedziła tradycyjna formuła ceremonii otwarcia – prezentacja drużyn, wciągnięcie flagi na maszt, odczytanie przysięgi zawodników, zapalenie olimpijskiego znicza oraz ,,Marsz ku słońcu”. Po oficjalnym otwarciu zawodnicy rozpoczęli rywalizacje sportowe.
ZSS w Brańszczyku godnie reprezentowała grupa licząca 10 osób. Sportowcy odnieśli ogromny sukces - zdobyli 24 medale, dyplomy oraz okazały puchar!
Zwycięzcy z uwzględnieniem poszczególnych grup wiekowych:
  • bieg na 100 metrów
I miejsce - Norbert Olkowski
I miejsce - Patryk Kazimierczak
II miejsce - Jolanta Żach
II miejsce - Patrycja Pawełczyk
II miejsce - Mateusz Kazimierczak
III miejsce - Edyta Mróz
  • bieg na 200 metrów
I miejsce - Norbert Olkowski
II miejsce - Dorota Pałubińska
II miejsce - Jolanta Żach
II miejsce - Rafał Mróz
II miejsce - Mateusz Masalski
III miejsce - Patrycja Pawełczyk
  • bieg na 400 metrów
II miejsce - Rafał Mróz
III miejsce - Edyta Mróz
  • skok w dal z rozbiegu
III miejsce - Patrycja Pawełczyk
III miejsce - Norbert Olkowski
III miejsce - Jarosław Olkowski
  • Skok w dal z miejsca
I miejsce - Dorota Pałubińska
I miejsce - Jolanta Żach
I miejsce - Jarosław Olkowski
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wszyscy święci balują w Idzim

Wszyscy święci balują w Idzim

… na sobotni, 26 października, Bal Wszystkich Świętych zapraszają Fundacja Idzik i sanktuarium św. Idziego.
zobacz więcej
„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

Szkołę Podstawową nr 2 odwiedzili ważni goście: prezes i członkowie Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. Celem odwiedzin było wręczenie aktu, który powierza opiekę nad pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków” nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Dokument został podpisany przez pana dyrektora Wiesława Paska oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w obecności zgromadzonych uczniów z klas 4, 5 i 6.
zobacz więcej
Jak wyczyścić złoty łańcuszek domowym sposobem?

Jak wyczyścić złoty łańcuszek domowym sposobem?

Biżuteria ze złota od wieków cieszy się ogromną popularnością. Każdy z nas z dumą nosi nowe ozdoby, jednak nawet najpiękniejsze błyskotki z czasem brudzą się, tacą blask i kolor. W takim przypadku niejednokrotnie nasze ulubione złote łańcuszki lądują na dni szuflady. Zupełnie niepotrzebnie! Czyszczenie biżuterii zazwyczaj nie wymaga korzystania z pomocy złotnika. Jeśli chcesz sprawić, by Twoje ozdoby na nowo cieszyły oko, wystarczy zastosować kilka domowych sposobów. Nie dość, że są one bardzo proste, to jeszcze okazuje się, że większość potrzebnych Ci składników znajdziesz we własnej kuchni.
zobacz więcej
To najpiękniejsze słowo świata

To najpiękniejsze słowo świata

PSOUU Koło w Wyszkowie, wśród różnych działań podejmowanych w 2019r., realizowało w OREW projekt społeczny z zakresu promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej pn. „Zdrowie to najpiękniejsze słowo świata”, dofinansowany w ramach Programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Tesco Polska Sp z o.o. wraz z Fundacją Tesco.
zobacz więcej