Odpust w parafii św. Wojciecha (foto)

Od czytelników

Odpust w parafii św. Wojciecha (foto)

28.08.2019
autor: Parafia św. Wojciecha
26 sierpnia Kościół obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dla św. Wojciecha to święto szczególne - patronki kościoła parafialnego.  
 
Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. infułat Jan Sołowianiuk. Dziękowaliśmy Matce Bożej za obecność, tak wyraźną w wielu tragicznych momentach historii ojczyzny i prosiliśmy, by wypraszała u swojego Syna miłosierdzie dla naszej parafii i kraju. Dziękowaliśmy również za wyjątkowy dar, jakim w naszym kościele i mieście jest Kaplica Wieczystej Adoracji.
Mszę św. zakończyła procesja wokół kościoła, w której wzięły udział między innymi dożynkowe delegacje z naszej parafii.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Żołnierze przeszli kurs opieki nad pacjentami leżącymi

Żołnierze przeszli kurs opieki nad pacjentami leżącymi

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w kursie opieki nad pacjentami leżącymi. Służbę pełnią m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.
zobacz więcej
Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” aktywnie działa w Leszczydole-Nowinach już od kilku lat. Ma w swoim dorobku wiele ciekawych przedsięwzięć. Ważne miejsce w działalności zajmuje historia, szczególnie Małej Ojczyzny. Jednak po raz pierwszy stowarzyszenie przystąpiło do projektu kilkuetapowego i wielowątkowego. Wspólnym mianownikiem jest spisanie historii wioski - dla obecnych i następnych pokoleń mieszkańców oraz tych, których los przygna w tę piękną, otoczoną sosnowym borem okolicę. Tytuł projektu: „Wielka historia Małej Ojczyzny”.
zobacz więcej
Zakaz mentoli nie zmieni palaczy

Zakaz mentoli nie zmieni palaczy

Prawie połowa palaczy wybiera dziś papierosy mentolowe lub z kapsułką. Już od 20 maja br. będą ich pozbawieni, bo zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych o takim aromacie. Badania konsumenckie pokazują, że zakaz nie wpłynie radykalnie na rzucenie palenia. Prawie 90% palących mentole będzie palić nadal. Tylko co? Na rynku pozostaną jedynie alternatywy pod postacią e-papierosów i podgrzewaczy tytoniu typu IQOS.
zobacz więcej
Dla Niepodległej (foto)

Dla Niepodległej (foto)

Dnia 8 listopada 2019r. cała społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku włączyła się w akcję "Szkoła do hymnu".
zobacz więcej