Odpust w Leszczydole-Nowinach - śladami naszej tradycji

Od czytelników

Odpust w Leszczydole-Nowinach - śladami naszej tradycji

13.09.2023
autor: Parafia w Leszczydole-Nowinach
W niedzielę 17 września w parafii pw. Chrystusa Sługi będzie przeżywana Uroczystość Odpustowa - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12 pod przewodnictwem ks. kan. dr Roberta Bączka - rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, wikariusza biskupiego. O oprawę muzyczną zadba zespół instrumentalno - wokalny z Porządzia, a także Młodzieżowa Schola Parafialna.
Po sumie odpustowej ks. proboszcz oraz organizatorzy wydarzenia zapraszają na Koncert Dziękczynny „Śladami Nowińskich Tradycji”. Goście przebywający w naszym regionie będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać lokalnych zespołów i artystów, zapoznać się z tradycją i historią Puszczy Białej oraz spróbować regionalnych dań i ciast. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków”, zespół „Puszcza Biała”, zespoły, kapele ludowe z Długosiodla, Porządzia, Rząśnika, a także lokalni artyści.
Sztuka ludowa to odpowiedź na pytanie, skąd wzięliśmy się jako społeczeństwo, jako naród i jakie są nasze korzenie. Taniec, śpiew to przede wszystkim dziękczynienie Bogu. Dlatego chcemy Go uwielbiać za całe nasze życie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zasmakować nowińskiej tradycji i sztuki.
- Tego dnia wspólnie chcemy prosić o ducha służby. Nasza parafia, która istnieje od 2001 roku jako jedyna w diecezji łomżyńskiej jest właśnie pod wezwaniem Chrystusa Sługi. Ten, który służy, uczy nas, jak dawać Boga innym swoim życiem. On jest wzorem nie tylko dla kapłanów, ale i dla nas wszystkich, którzy wierzymy. Najbliższe treścią tej służby jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września, które będzie uroczyście sprawowane w niedzielę 17 września. Tym samym chcemy, jako wspólnota, zaprosić wszystkich do odczytania tego ducha służby Jezusa. Bycie sługą to realizowanie swojego powołania w imię miłości, nie oczekując nic w zamian. Cieszymy się, jako wspólnota, że nasza parafia jest pod tym wezwaniem. To wielki dar, ale i odpowiedzialność - mówi kl. Jan Książek pochodzący z parafii.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość