Odblaskowa i rozbierana przed świętami (foto)

Od czytelników

Odblaskowa i rozbierana przed świętami (foto)

17.12.2020
autor: kom. Damian Wroczyński
Jak w latach ubiegłych, również i w tym roku tydzień przed Bożym Narodzeniem przed Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie stanęła wyjątkowa, bo odblaskowa choinka. Wyjątkowa również dlatego, że przed świętami jest rozbierana… Mundurowi zachęcają, by zdjąć z z policyjnej choinki odblask, a przede wszystkim go nosić.
 
Jak ważne jest, aby pieszy był widoczny na drodze, policjanci mieli okazję przekonać się już niejednokrotnie. Niestety, zbyt często interweniują na miejscu wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Chcąc podkreślić znaczenie noszenia odblasków, policjanci z Wyszkowa czwarty rok z rzędu wyszli z inicjatywą „Rozbierz naszą choinkę - jeszcze przed świętami”.
Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Każda osoba, która o świcie, czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna być wyposażona w elementy odblaskowe. Pieszy czy rowerzysta, który nie posiada odblasków, jest dla kierowcy mało widoczny. Kierujący pojazdem jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów, ale podczas opadów deszczu, czy mgły, ta odległość jest jeszcze mniejsza. Jeśli niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma odblask, kierowca dostrzega go z odległości nawet 150 metrów.
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci wyszkowskiej komendy policji ponownie zachęcają mieszkańców do noszenia odblasków. Najważniejszym celem akcji jest to, że każdy może zerwać odblask z choinki i zabrać go ze sobą. Policjanci apelują, aby zerwane z drzewka odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni, czy do szuflady. Nośmy je nawet w mieście. Ten mały element może uratować nasze życie.
Choinkę na ten wyjątkowy cel przekazało Nadleśnictwo Wyszków. W tym roku na świątecznym drzewku zawisły odblaskowe ozdoby m. in. z logotypem KPP w Wyszkowie, Nadleśnictwa Wyszków oraz Gminy Wyszków.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość