Nowy punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Od czytelników

Nowy punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

23.08.2022
autor:
Specjalistyczny punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom, osobom im najbliższym (w tym pokrzywdzonym zbrojną agresją na Ukrainie) działa w Wyszkowie przy ul. Wąskiej 93. Pomoc udzielana jest bezpłatnie.
 
Jaka pomoc świadczona jest w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem?
pomoc prawna
pomoc psychologiczna i psychiatryczna
wsparcie materialne
pokrycie kosztów świadczeń zdrowotnych i rehabilitacji
pokrycie kosztów związanych z edukacją i aktywizacją zawodową
pomoc w sfinansowaniu przejściowych problemów ze zobowiązaniami czynszowymi.
„Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie, a formy wsparcia są dopasowane pod kątem potrzeb osoby pokrzywdzonej przestępstwem” - zapewnia prowadząca punkt Fundacja Compassio.
Punkt czynny jest w poniedziałki w godz. 15-20 i piątki w godz. 10-15. Wsparcie można uzyskać osobiście na miejscu, można też umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer telefonu 536-771-109.

Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej
Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Przedszkole nr 9 wzięło udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historii i bohaterach naszego kraju, regionu, czy społeczności.
zobacz więcej
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej