Nowy punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Od czytelników

Nowy punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

23.08.2022
autor:
Specjalistyczny punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom, osobom im najbliższym (w tym pokrzywdzonym zbrojną agresją na Ukrainie) działa w Wyszkowie przy ul. Wąskiej 93. Pomoc udzielana jest bezpłatnie.
 
Jaka pomoc świadczona jest w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem?
pomoc prawna
pomoc psychologiczna i psychiatryczna
wsparcie materialne
pokrycie kosztów świadczeń zdrowotnych i rehabilitacji
pokrycie kosztów związanych z edukacją i aktywizacją zawodową
pomoc w sfinansowaniu przejściowych problemów ze zobowiązaniami czynszowymi.
„Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie, a formy wsparcia są dopasowane pod kątem potrzeb osoby pokrzywdzonej przestępstwem” - zapewnia prowadząca punkt Fundacja Compassio.
Punkt czynny jest w poniedziałki w godz. 15-20 i piątki w godz. 10-15. Wsparcie można uzyskać osobiście na miejscu, można też umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer telefonu 536-771-109.

SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZSS świętuje (foto)

ZSS świętuje (foto)

Słoneczna, wrześniowa pogoda sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Korzystają z niej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Śladami Norwida (FOTO)

Śladami Norwida (FOTO)

W tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida. I z tej okazji nasza Biblioteka zorganizowała wycieczkę „Śladami Norwida”. W niedzielę 18 lipca odwiedziliśmy miejsca związane z dzieciństwem wieszcza: dworek w Głuchach oraz pałac w Dębinkach. 
zobacz więcej
ZUS: ruszyła infolinia dla obywateli Ukrainy

ZUS: ruszyła infolinia dla obywateli Ukrainy

ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Chodzi o osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego tego roku w wyniku konfliktu zbrojnego.
zobacz więcej