Od czytelników

1 / 5

Noc mikołajkowa w "Language" (foto)

13.12.2016
autor: I Językowa Szkoła Podstawowa „Language"
W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” 8 - 9 grudnia odbyła się niezwykła, jedyna w roku noc mikołajkowa pod hasłem „Mikołajkowi detektywi”. Nasze grono, przy nieocenionej i niezawodnej pomocy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych ZDZ w Wyszkowie przygotowało dla dzieci moc niezapomnianych wrażeń.
Wieczór został otwarty seansem filmowym, podczas którego wyświetlono angielskojęzyczny film animowany. Następnie uczniowie ze szkoły policyjnej przeprowadzili warsztaty z daktyloskopii, podczas których każdy uczestnik miał możliwość zbadania linii papilarnych palców dłoni. Kolejnym punktem imprezy było poszukiwanie przez naszych małych detektywów tajnie ukrytych prezentów, przy pomocy mapek i śladów pozostawionych w budynku szkoły. Aby odnaleźć swój prezent, każda klasa musiała wykonać szereg zadań i udowodnić, że zasługują na miano „Mikołajkowych detektywów”. Oczywiście nie mogło zabraknąć też wesołych zabaw i konkursów przy muzyce. Po emocjonujących wydarzeniach na dzieci czekała elegancka kolacja w formie szwedzkiego stołu. Wszyscy uczestnicy po pełnym wrażeń wieczorze mogli zrelaksować się i wyciszyć przy czytanej przez panią dyrektor tradycyjnej bajce na dobranoc oraz kołysankach śpiewanych przy gitarze. Pobudka dla naszych dzieci była równie ekscytująca, ponieważ pod poduszkami znalazły kolejne prezenty w postaci „słodkiego” kalendarza adwentowego. Po tym, tradycyjnie, rozegrała się bitwa na poduszki. Po porannej toalecie na wszystkie chętne uczennice czekały profesjonalne stoiska fryzjerskie. Emocje, które towarzyszyły tego wieczoru dzieciom, jak również ich rodzicom, są nie do opisania. Już dziś możemy stwierdzić, że jesteśmy dumni z naszych uczniów - po raz kolejny spisali się na medal!
Pragniemy również bardzo podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji tak ogromnego projektu szkolnego jakim jest noc mikołajkowa rodzicom i poszczególnym uczniom: z klas pedagogicznych - Natalii Manowskiej, Tomaszowi Groszkowskiemu, Karolinie Suskiej, Natalii Ojdana, Daria i Dagmarze Zając, z klas policyjnych - Anicie Suskiej i Kamilowi Głowackiemu, z klasy  II technik usług fryzjerskich - Milenie Dyga, Aldonie Gołdys i Karolinie Król.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jaki osprzęt żeglarski wybrać na wakacje

Jaki osprzęt żeglarski wybrać na wakacje

Upalne, letnie miesiące stwarzają idealne wprost warunki ku temu, by spróbować swoich sił w żeglarstwie. Na początek rozsądnie jest wynająć żaglówkę, nie każdego stać bowiem na zakup swojej własnej jednostki pływającej. Warto zasięgnąć również języka wśród członków rodziny - może się bowiem okazać, że któryś z nich pasjonuje się żeglarstwem, o czym nawet nie wiedzieliśmy, lub chociaż zna kogoś, kto poświęca swój wolny czas na to właśnie hobby.
zobacz więcej
200 lat nauczania w Porębie (zaproszenie)

200 lat nauczania w Porębie (zaproszenie)

Zespół Placówek Oświatowych w Porębie ma zaszczyt zaprosić WSZYSTKICH ABSOLWENTÓW I NAUCZYCIELI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum na uroczyste obchody 200-lecia edukacji w Porębie. Uroczystość odbędzie się 2 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie.
zobacz więcej
Wyprawa na Farmę Iluzji (foto)

Wyprawa na Farmę Iluzji (foto)

Podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna” korzystali z atrakcji rozrywkowo – edukacyjnych mieszczących się na Farmie Iluzji – w trojanowskim parku rozrywki.
zobacz więcej
Patriotyzm w poezji (foto)

Patriotyzm w poezji (foto)

W związku z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej młodzież Zespołu Szkół Nr 1 podjęła szereg różnorodnych działań. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawy, gazetki okolicznościowe oraz montaże słowno-muzyczne, prezentujące piękno języka ojczystego i postawy patriotyczne. Wspólnie odkrywaliśmy wartości tkwiące w tradycji, przeszłości naszego kraju oraz kultywowaliśmy pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy ojczyzny.
zobacz więcej