Niezwykłe spotkanie (foto)

Od czytelników

Niezwykłe spotkanie (foto)

28.06.2018
autor: Amelia Depta
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 mieli okazję spotkać niecodziennego gościa, który przedstawił im realia życia w swojej wiosce. Mowa o Alexie, masajskim wojowniku z Tanzanii. Podczas spotkania udało się zebrać 1948 zł na budowę szkoły w Tanzanii.
 
Przyjechał do Wyszkowa w towarzystwie Iwony Kreczmańskiej, prezes Stowarzyszenia „To Help Africa”, które powstało w 2016 roku w celu wsparcia ludności afrykańskiej. Uczestnicy spotkania obejrzeli film przedstawiający realia życia w Afryce, mogli również zobaczyć zabawki i inne przedmioty robione własnoręcznie przez masajską ludność. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do gości, poprosili Alexa o kilka słów w jego języku oraz zaprezentowanie masajskiego skoku. Byli zachwyceni, gdy gość przywitał się z nimi w naszym ojczystym języku. 
Dzięki temu niezwykłemu spotkaniu dzieci uświadomiły sobie, jak wiele mają i jak często nie potrafią cieszyć się z dóbr, które ich otaczają. 
Spotkaniu towarzyszyła loteria fantowa oraz kiermasz ciast, przygotowanych przez rodziców uczniów. Można było również zakupić cegiełkę. Dzięki tym akcjom udało się zebrać 1948 zł na budowę szkoły w Tanzanii. Brak dostępności do edukacji to nie jedyny problem tamtejszej ludności, Stowarzyszenie ma również w planach budowę studni i inne projekty wspierające rozwój i edukację miejscowej ludności. 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość