Nieodpłatna pomoc prawna tylko zdalnie

Od czytelników

Nieodpłatna pomoc prawna tylko zdalnie

26.10.2020
autor: Starostwo Powiatowe
Od 2 listopada do końca miesiąca zawieszona będzie stacjonarna działalność punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. Z pomocy będzie można skorzystać zdalnie, po wcześniejszym umówieniu wizyty.
 
Na terenie powiatu punkty zlokalizowane są w:
Wyszkowie przy ul. Świętojańskiej 89A
Długosiodle w Gminnym Ośrodku Zdrowia przy ul. Mickiewicza 15
Urzędzie Gminy w Somiance, Somianka Parcele 16B
Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu przy ul. Wł. St. Reymonta 2
Urzędzie Gminy w Rząśniku przy ul. Jesionowej 3
siedzibie Poczcie Polskiej w Brańszczyku przy ul. Jana Pawła II 43.
Stacjonarna działalność punktów zostaje zawieszona, oczywiście, w związku z panującą epidemią. Udzielanie pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego odbywało się będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. W celu uzyskania takiej pomocy, należy wypełnić wniosek dostępny na stronie: www.powiat-wyszkowski.pl. Skan lub zdjęcie podpisanego pisma należy przesłać do Starostwa Powiatowego w Wyszkowie pocztą elektroniczną na adres: j.wiszowaty@powiat-wyszkowski.pl, a następnie oczekiwać na wyznaczenie terminu porady.
Na czas obowiązywania stanu epidemii, został zniesiony obowiązek składania oświadczeń o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.
W sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub porady obywatelskiej może złożyć ustnie wniosek o uzyskanie takiej porady pod numerem telefonu: 571-402-765 w godz. 8 - 16 (w dni powszednie).
Dodatkowo istnieje możliwość samodzielnego umówienia wizyty na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (kliknij TUTAJ).
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość