Nauka języków obcych otwiera wiele drzwi (FOTO)

Od czytelników

Nauka języków obcych otwiera wiele drzwi (FOTO)

30.11.-0001
autor: Projekt Future Perfect, Kacper Kokoszka
W Zespole Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie 22 marca odbyło się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane we współpracy z dyrekcją przez zespół projektu Future Perfect, realizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Celem spotkania było zainspirowanie uczniów do odkrywania świata i poszerzania swoich horyzontów edukacyjnych oraz podkreślenie istoty języka na rynku pracy, bowiem nie stanowi już on jedynie dodatku do uzyskania satysfakcjonującej pracy, lecz jest jego podstawą!
 
W hali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 zgromadziło się blisko 900 osób, w tym uczniowie, nauczyciele, a także absolwenci.
Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania gości i przedstawienia projektu Future Perfect. Następnie głos zabrała przedstawicielka Baltic Council - Study Abroad Manager Monika Wojtachnio, która wygłosiła prelekcję na temat możliwości edukacyjnych za granicą. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o różnych programach wymiany studenckiej, stypendiach i innych formach wyjazdów edukacyjnych.
Kolejnym punktem programu było wystąpienie Dominika Bakuły, absolwenta ZS3, a obecnie menadżera biura wymian zagranicznych Educatius. Dominik podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami z udziału w licznych programach wymiany np. do RPA. Opowiedział o korzyściach płynących z wyjazdów zagranicznych, zarówno edukacyjnych, jak i osobistych.
Na zakończenie wydarzenia Grammar Mamma wygłosiła inspirującą mowę motywacyjną o wychodzeniu ze strefy komfortu i przełamywaniu barier językowych. Podkreśliła, że nie powinniśmy przesadnie przejmować się oceną innych.
Wydarzenie Future Perfect w Zespole Szkół nr 3 w Wyszkowie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Młodzież chętnie zadawała pytania prelegentom i dzieliła się swoimi planami edukacyjnymi. Atmosfera spotkania była niezwykle pozytywna i motywująca. Wydarzenie zainspirowało uczniów do odkrywania świata, poszerzania swoich horyzontów edukacyjnych i pokazało również, że nauka języków obcych jest kluczowa w dzisiejszym świecie i otwiera wiele drzwi do dalszego rozwoju.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość