Nasze Święto Niepodległości (foto)

Od czytelników

Nasze Święto Niepodległości (foto)

13.11.2020
autor: Joanna Kozon
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym pamięta o ważnych rocznicach historycznych. Mimo trudnej sytuacji i tego, że nie może być w szkole, nie zapomniała o zbliżającym się Święcie Niepodległości.
 
10 listopada przyłączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” - przedszkolaki stacjonarnie, a klasy I-VIII online. Uczniowie i nauczyciele o godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przy tej okazji pamiętali o strojach galowych, zachowaniu właściwej postawy i przypięciu kokard narodowych, do przygotowania których zachęcał Samorząd Uczniowski. Organizacja ta przeprowadziła też akcję „Kartka z kalendarza  – 11 listopada”. Uczniowie wykonywali prace plastyczne i przysyłali przedstawiające je zdjęcia do opiekunek SU. Wykonano z nich kolaż.
10 listopada w czasie lekcji, szczególnie historii czy zajęć z wychowawcą, nauczyciele rozmawiali też na temat doniosłości Święta Niepodległości oraz śpiewali z dziećmi pieśni patriotyczne. Na stronie internetowej szkoły w zakładce DOBRE PRAKTYKI-PROPAGOWANIE POSTAW PATRIOTYCH zamieszczone zostało kalendarium, przedstawiające wydarzenia zawiązane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. 11 listopada trzy uczennice wzięły też udział w II Konkursie Polskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowanym przez Fundację Wielka Polska.
W ten sposób społeczność szkoły pokazała, że potrafi się zjednoczyć, nawet w trudnych warunkach, żeby uczcić ważne święto i dała wyraz swojej postawy patriotycznej.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość