Najaktywniejsza szkoła w programie Otwarta firma

Od czytelników

Najaktywniejsza szkoła w programie Otwarta firma

31.03.2021
autor: Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym
Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w programie Otwarta firma 2020.
 
Na przełomie listopada i grudnia Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym brała udział w XIII edycji międzynarodowego projektu Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który był objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii. 
W ramach ŚTP wychowawcy realizowali program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma”. Zorganizowali dla uczniów spotkania online z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw i instytucji, aby wychowankowie mogli poznać specyfikę różnych zawodów i planować swoją ścieżkę edukacyjną. Koordynatorem działań była p. Dorota Kulesza, nauczyciel matematyki.
W lutym komisja konkursowa powołana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w programie Otwarta firma 2020. Spośród 183 szkół biorących udział w tej edycji programu Komisja wyłoniła 20 równorzędnych laureatów. W tej dwudziestce najlepszych znalazła się SP w Leszczydole Starym, która w nagrodę otrzymała dyplom, okolicznościową statuetkę oraz honorowy tytuł Najaktywniejszej Szkoły w programie Otwarta firma 2020.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Temat: Alimenty po rozwodzie

Temat: Alimenty po rozwodzie

Rozpad pożycia małżeńskiego to dla wszystkich ludzi sprawa bardzo delikatna, a jego skutki często nie należą do najłatwiejszych i bywają dość skomplikowane. W tym smutnym okresie należy pamiętać o sprawach przyziemnych, jak finanse, i zadbać o swój byt po rozwodzie. Istnieją okoliczności, w których po rozwiązaniu małżeństwa, jedno z byłych małżonków może liczyć na alimenty od drugiej strony. 
zobacz więcej
Pomnik prawdy historycznej

Pomnik prawdy historycznej

Słusznie Krzysztof Sobieski zwraca uwagę na napiętą sytuację polityczną, w której przyszło Wyszkowowi stawiać pomnik „żydowski” (NW 09/18). Zastrzega się przy tym, że nie jest antysemitą, jednakże nie chciałby być z gwiazdą żydowską kojarzony. Gwiazda Dawida bowiem stanowi istotną część zaprojektowanej kompozycji przestrzennej upamiętniającej przedwojennego burmistrza Wyszkowa uhonorowanego medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W ten sposób artysta zaakcentował człowieczy odruch Stanisława Wolskiego. Nasuwa się tu porównanie do słynnego już pomnika Jana Pawła II we Francji, który miano pozbawić krzyża akcentującego chrześcijańskość postaci. Gwiazda razi nie tylko p. K.S., ale czy jej usunięcie nie byłoby zbyt daleką ingerencją w dzieło sztuki? Stwierdza p. K.S. (cytat z relacji NW): - „W tej napiętej sytuacji politycznej, jak to się źle kojarzy pomnik z tą gwiazdą”.
zobacz więcej
Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży spędziła pierwszy tydzień ferii na zimowym obozie w Białym Dunajcu. Wyjazd zorganizowany przez ks. Grzegorza Dębka z parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie oraz ks. Łukasza Murawskiego z zaprzyjaźnionej parafii Św. Piotra i Pawła w Czyżewie obfitował w wiele atrakcji. Ale przede wszystkim był okazją do zgłębiania Słowa Bożego i przykazań Bożych.
zobacz więcej
Wizyta Akademii Młodego Obywatela (foto)

Wizyta Akademii Młodego Obywatela (foto)

29 sierpnia Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Wyszkowie odwiedzili uczestnicy projektu „Akademia Młodego Obywatela”, który jest realizowany przez Fundację Kocham Maków przy wsparciu środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
zobacz więcej