Najaktywniejsza instytucja programu przedsiębiorczości

Od czytelników

Najaktywniejsza instytucja programu przedsiębiorczości

23.04.2021
autor: kom. Damian Wroczyński
Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie otrzymała statuetkę najaktywniejszej instytucji w ramach programu „Dzień Przedsiębiorczości 2020”. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
 
Dzień przedsiębiorczości to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół średnich. Ta ogólnopolska akcja ma na celu przybliżenie i pomoc w wybraniu przyszłego zawodu osobom, które już niebawem staną przed takim wyborem. Wydarzenie objęte było Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie o wielu lat włącza się w realizację dnia przedsiębiorczości. Dla uczniów szkół średnich, którzy być może w przyszłości wstąpią w szeregi Policji to doskonała okazja do zdobycia cennych informacji mogących pomóc w podjęciu decyzji. W trakcie spotkań młodzież zapoznawała się ze strukturą organizacyjną Policji, z wymaganiami i poszczególnymi etapami rekrutacji. Uczestnicy otrzymali informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta. O specyfice służby, ale też własnych doświadczeniach opowiadali policjanci z poszczególnych pionów. Młodzież podczas całego dnia miała możliwość poznania pracy dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego, służby patrolowej. Najciekawszym spotkaniem dla uczestników były zajęcia praktyczne z technikiem kryminalistyki.
Przyznanie Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie tytułu najaktywniejszej instytucji to ogromne wyróżnienie, za które serdecznie dziękujemy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pakiety medyczne - co warto wiedzieć?

Pakiety medyczne - co warto wiedzieć?

Stan publicznej służby zdrowia w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Kliniki wychodzą naprzeciw potrzebom pacjentów i przygotowują dla nich bardzo atrakcyjne cenowo pakiety medyczne. Podpowiadamy, na czym polega to rozwiązanie i jakie są jego największe zalety.
zobacz więcej
ZUS rozpoczął wysyłkę blisko 19 mln listów!

ZUS rozpoczął wysyłkę blisko 19 mln listów!

Każdy, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce Informację o stanie konta ubezpieczonego. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wielkość odłożonych składek oraz wyliczoną hipotetyczną emeryturę. 
zobacz więcej
Podsumowanie staży zagranicznych (foto)

Podsumowanie staży zagranicznych (foto)

Uroczystość podsumowująca staże zagraniczne uczniów CEZiU „Kopernik” w ramach projektu Erasmus+ "Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności" odbyła się 12 grudnia 2019 r. Uroczystość prowadziły uczestniczki staży Natalia Kowalczyk i Olga Kaczmarczyk. Gościem był wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Pan Leszek Marszał.
zobacz więcej
Nowe ograniczenia mają pomóc walczyć z nałogiem

Nowe ograniczenia mają pomóc walczyć z nałogiem

Papierosy mentolowe lub z kapsułka smakową 20 maja znikają z rynku. Tego dnia wchodzi w życie zakaz ich sprzedaży. Z badań wynika, że prawie połowa palących sięga dziś właśnie po takie produkty, potocznie określane jako „papierosy z wiatrem”. Aż 65 proc. palaczy nic nie wie o tym zakazie i tyle samo nie rozumie o co w nim chodzi? Po 20 maja będą zmuszeni zmienić swoje nawyki, bo ulubionych papierosów już nie kupią.
zobacz więcej