Na wakacje po uśmiech

Od czytelników

Na wakacje po uśmiech

25.08.2016
autor: Emilia Borkowska, dyr. PCK Wyszków
W ramach programu „Na wakacje po uśmiech” od 24 lipca do 6 sierpnia 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego wypoczywała na koloniach nad morzem, w malowniczo położonym ośrodku wczasowo – kolonijnym ALGA w Sztutowie. Program współfinansował Zarząd Województwa Mazowieckiego, a zrealizował oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie.
Kwalifikacje uczestników letniego wypoczynku, zgodnie z przyjętymi kryteriami, przeprowadziły gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych. Oprócz bardzo bogatego programu rekreacyjnego, podczas kolonii zorganizowano również 20-godzinne warsztaty profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę.
Dzieci zwiedziły wiele nadmorskich miejscowości, atrakcyjnych pod względem krajoznawczym i turystycznym. Były w oceanarium w Gdyni, Muzeum Stutthof, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, lunaparku w Krynicy Morskiej, parku owadów w Jantarze, na rejsie statkiem po Kanale Elbląskim. 
Wypoczywając w ośrodku ALGA, miały możliwość korzystania z basenu zewnętrznego, minigoilfa, kręgielni, x-boxa i kinect. Uczestniczyły w zawodach sportowych, grach i zabawach świetlicowych, dyskotekach, śpiewie i tańcach przy ognisku. W słoneczne dni korzystały z plażowania i kąpieli słonecznych. Z kolonii wróciły wypoczęte, opalone, uśmiechnięte i pełne energii.
Zorganizowanie kolonii było możliwe dzięki współfinansowaniu programu przez MCPS w Warszawie oraz sponsorom, którym bardzo dziękujemy w imieniu własnym oraz uczestników kolonii.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość