Na sześć przejść dla pieszych

Od czytelników

Na sześć przejść dla pieszych

20.04.2021
autor: Starostwo Powiatowe, opr. SB
Powiat wystąpił o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy sześciu przejść dla pieszych. Przejścia zostały wybrane we wszystkich gminach powiatu w porozumieniu z lokalnymi samorządami i Komendą Powiatową Policji.
 
W ramach naboru powiat mógł złożyć maksymalnie 6 wniosków. Projekt mógł dotyczyć przejść dla pieszych na skrzyżowaniach, odcinkach dróg oraz przejazdów dla rowerzystów połączonych z przejściami. Starostwo zwróciło się do każdej z gmin o wytypowanie jednego przejścia dla pieszych zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej oraz o opinię do wyszkowskiej komendy policji.
Złożone zostały wnioski na przejścia:
w Nowej Wsi, gmina Brańszczyk (w sąsiedztwie marketu PRIM)
w Leszczydole-Nowinach, gmina Wyszków (ul. Wyszkowska, przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną)
w Nowym Lubielu, gmina Rząśnik (przed dojazdem do kościoła św. Anny)
w Długosiodle (skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Pułaskiego)
w Ulasku, gmina Somianka (przy przystanku autobusowym niedaleko szkoły)
w Niegowie, gmina Zabrodzie (wniosek przewiduje budowę nowego przejścia przed cmentarzem, w okolicy kwiaciarni i punktów handlowych).
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
CZYTELNICY PISZĄ: Może zabetonować?

CZYTELNICY PISZĄ: Może zabetonować?

Cieszą nowe chodniki i ścieżki rowerowe w naszym mieście. Przyjemnie jedzie się wzdłuż nowo wyremontowanej ulicy Okrzei. Ale jest jedno „ale”. Nie bardzo zrozumiałe jest pozostawienie kilku przerw w bruku naprzeciwko sklepu „Kram”. Kierowcy parkujący w tym miejscu pytają: „Po co”. Z punktu widzenia estetyki to też pozostawia wiele do życzenia.  Może więc po prostu tym razem zabetonować?
zobacz więcej
Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

1 grudnia członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Maciejem Wójcikiem spotkali się w restauracji „Pod Jesionem”, aby zasiąść do wspólnej uroczystej kolacji wigilijnej, pośpiewać kolędy i przede wszystkim przełamać się opłatkiem.
zobacz więcej
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
Terytorialsi zapraszają w ferie

Terytorialsi zapraszają w ferie

Myślisz o służbie wojskowej? Chciałbyś wstąpić w szeregi Terytorialsów, ale nie chcesz rezygnować z nauki na korzyść szkolenia podstawowego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy projekt „Ferie z WOT”, dzięki któremu uczniowie i studenci bezkolizyjnie odbędą szkolenia podstawowe.
zobacz więcej