Na obozie szkoleniowym CAMP WOLA (foto)

Od czytelników

Na obozie szkoleniowym CAMP WOLA (foto)

25.06.2016
autor: CEZiU
W dniach 13 - 17 czerwca uczniowie klas mundurowych CEZiU „Kopernik” uczestniczyli w obozie szkoleniowym CAMP WOLA 2016 w Centrum Rozrywki Militarnej w Woli Wodyńskiej. Każdy uczestnik obozu otrzymał wyposażenie tj. mundur, hełm, kamizelkę taktyczną, replikę broni i farby do osobistego kamuflażu. 
Zajęcia prowadzone były przez instruktorów i obejmowały blok ćwiczeń: z zakresu zielonej taktyki (działania pododdziałów w lesie), czarnej taktyki (działania w budynkach i terenie zurbanizowanym), czerwonej taktyki (bojowe ratownictwo medyczne) oraz z zakresu topografii i łączności. Prowadzone były też działania nocne w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nieodłącznym elementem były scenariusze bojowe z wykorzystaniem przebytego wcześniej szkolenia.
Niewątpliwie obóz dla uczestników, jak i ich opiekunów, był prawdziwym wyzwaniem i sprzyjał intensywnej integracji i prawdziwej próbie sił nie tylko fizycznych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za ukończenie obozu szkoleniowego na poziomie I. 
Opiekunami obozu byli nauczyciele: Monika Lipka i Artur Dudek. Uczestnicy obozu dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji. Dziękują dyrekcji szkoły, wyszkowskim firmom: Pomel, Quad Graphics, Ran – Trans,  PPH WODBUD SA, Rotrans Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe oraz Związkowi Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość