Moje piękne miasto (foto)

Od czytelników

Moje piękne miasto (foto)

10.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Urząd Miejski
Już po raz 11 Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Urząd Miejski przeprowadzili konkurs „Moje piękne miasto”.
 
Celem konkursu jest promowanie wśród mieszkańców czystości, porządku oraz dbałości o estetykę najbliższego otoczenia. - Chcemy docenić tych pasjonatów, którzy dbają o najbliższe swoje otoczenie, dzięki czemu nasza wspólna przestrzeń staje się piękniejsza - podkreślą organizatorzy.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: ogródki i balkony.
I miejsce przyznano mieszkańcom budynku przy ul. Sowińskiego 25 za najpiękniejsze zagospodarowanie terenu, ciekawą aranżację, nowe nasadzenia kwiatów i krzewów, oryginalne pomysły oraz zaangażowanie mieszkańców.
II miejsce - mieszkańcy budynku przy ul. Na Skarpie 26 za założenie nowych ogródków, oryginalne aranżacje, ciekawe pomysły i dbałość o otoczenie.
III miejsce - mieszkańcy budynków przy ul. Łącznej 24 i 30 za utrzymanie istniejących ogródków, nowe nasadzenia i piękno otoczenia.
Wyróżnienie - mieszkańcy budynków przy ul. Prostej 8B za pracę włożoną w upiększanie otoczenia wokół budynków, nasadzenia kwiatów i nowe kompozycje
Wyróżnienia indywidualne w kategorii ogródki dla osób, które wkładają wiele wysiłku w dbanie o najbliższe otoczenie: Agnieszka Lesiewicz, Teresa Ostrowska, Danuta Skatulska i Grażyna Rajczak.
Wyróżnienia indywidualne w kategorii balkony za kwietne ozdoby i ciekawe aranżacje: Grażyna Kurowska, Anna i Adrian Wargalowie, Ewa Liśkiewicz, Agnieszka i Sylwester Banaszkowie, Marzena Świętaszek.
Nagrody wręczyli zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska i prezes WTBS Marek Siekierski.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej
Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

W dniach 21-22 marca 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne warsztaty wielkanocne. Celem, jaki przyświecał warsztatom było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz umiejętności pracy w grupie. Warsztaty były formą szkolnych rekolekcji wielkopostnych integrujących środowisko i kształtujących postawę szacunku do polskich tradycji i obrzędów.
zobacz więcej
Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową. 
zobacz więcej
Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect zachęca do skorzystania z zestawów przygotowanych przez zespół Future Perfect. Zestawy są oparte na wymaganiach leksykalnych egzaminu maturalnego, ale także nauczyciele szkół podstawowych znajdą wśród nich wiele cennych materiałów.
zobacz więcej