Młodzież „Skłodowskiej” na praktyce zawodowej w Barcelonie (FOTO)

Od czytelników

Młodzież „Skłodowskiej” na praktyce zawodowej w Barcelonie (FOTO)

05.10.2021
autor: Opiekun grupy Katarzyna Ostrowska
Trzynastu uczniów technikum Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechało do Barcelony na czterotygodniowy staż zawodowy.
 
W stażu wzięli udział uczniowie kształcących się w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem Katarzyną Ostrowską. Wyjazd był możliwy dzięki realizacji przez szkołę projektu Erasmus+ pt. „Z Erasmusem po rozwój zawodowy”. Głównym założeniem projektu jest poszerzenie umiejętności zawodowych, doskonalenie języka angielskiego oraz poznanie kultury i tradycji kraju goszczącego, czyli w tym przypadku Hiszpanii. 
Po przybyciu na miejsce uczestników stażu przywitał śródziemnomorski gorący klimat. Przed rozpoczęciem stażu odbyło się spotkanie organizacyjne z koordynatorem stażu w Barcelonie Magdaleną Bolek. Podczas spotkania uczniowie uzyskali informacje na temat: spraw organizacyjnych, zasad bezpieczeństwa i sposobu poruszania się związanych z pandemią COVID-19, regulaminu praktyk, miejsca ich odbywania, zakwaterowania i wyżywienia oraz programu kulturowego. Po ogólnym spotkaniu praktykanci udali się, pod opieką swoich opiekunów, na krótką podróż uliczkami tego pięknego i niezwykłego miasta.
Kolejne dni to już praktyki zawodowe, czyli dni pracy w zakładach pracy zgodnie z kierunkami kształcenia. Uczniowie odbywają staż w Hotelu Monument Barcelona, Hotel Condes Barcelona, Hotel Best Aranea i firmach poligraficznych Impacto 33, Solgraf Imppremta i Retolacio. Hotele posiadają 3 lub 4 gwiazdki, a restauracje 3 gwiazdki Michelin.
Czas mija bardzo szybko. W sobotę 2 października po pierwszym tygodniu praktyk uczniowie zwiedzali Barcelonę. Piękna, słoneczna pogoda (27 stopni C) sprzyjała spacerom po tym magicznym mieście. Młodzież zwiedziła najbardziej znaną budowlę miasta, secesyjny kościół o statusie bazyliki mniejszej Sagrada Familia. Jest to główne osiągnięcie projektanta Antonio Gaudiego. Inne atrakcje, które udało się tego dnia zwiedzić to: Katedra Św. Krzyża i Św. Eulalii, Łuk Triumfalny i wiele innych malowniczych zakątków miasta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość